Tankuj taniej z kartą dla kierowców

2014-07-15 12:26:18

Wysokie ceny paliwa sprawiają, że kierowcy szukają możliwości nawet na minimalne obniżenie jego kosztu. Bardzo pomocna będzie dla nich karta debetowa dla kierowców. Wystarczy opłacić nią tankowanie na stancji benzynowej, żeby zbić cenę paliwa.

Banki coraz częściej tworzą produkty dedykowane określonym grupom odbiorców. Wśród nich znalazła się karta debetowa stworzona z myślą o kierowcach, którzy pragną obniżyć koszty paliwa. Znaleźć ją można w ofercie Getin Banku.

Z kartą debetową Getin Banku każdy kierowca może płacić za paliwo stałą cenę – 4,95 zł za litr, bez względu na to, na jakiej stacji tankuje. Zasada działania karty jest bardzo prosta. Tankując paliwo i dokonując płatności kartą, bank zwraca różnicę między średnią ceną paliwa Pb95 w danym miesiącu. Cena ta jest ustalona przez niezależną Polską Izbę Paliw i publikowana regularnie na stronie internetowej www.paliwa.pl. W czerwcu jej poziom wyniósł 5,38 zł/l, a więc każdy litr paliwa zatankowanego i opłaconego kartą dla kierowców był niższy o 43 grosze.

Niestety propozycja Getin Banku posiada też pewne ograniczenia. Przede wszystkim bank zwróci nam różnicę w cenie dla nie więcej niż 30 litrów miesięcznie. Roczna zwrot nie może z kolei przekroczyć 300 zł. Biorąc pod uwagę średnią cenę paliwa z czerwca 2014 roku i zakładając, że podobny jej poziom będzie utrzymywał się przez cały rok, zwrot będzie więc wynosił około 150 zł. Jeśli jednak nastąpi podwyżka cen paliwa, zwrot może być zdecydowanie bardziej okazały.

Oferta jest dostępna dla posiadaczy konta Getin UP lub konta Uniwersalne Plus. Wydanie karty debetowej dla kierowców jest bezpłatne, natomiast miesięczna opłata za jej użytkowanie wynosi 2,99 zł. Dodatkowo możemy liczyć na bezpłatne wypłaty z bankomatów sieci Euronet, czy możliwość wykonywania transakcji zbliżeniowych.

Wniosek o kartę można złożyć telefonicznie lub za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej banku. Należy też podkreślić, że zwrot środków za paliwo obowiązuje tylko dla stacji benzynowych zlokalizowanych na terenie kraju. Poza dodatkową funkcjonalnością karta dla kierowców działa tak, jak każda inna karta debetowa.

 

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam