Autoalarm obniży składkę polisy AC

2014-06-11 12:33:00

Zarówno zakup samochodu, jak i jego eksploatacja to niemały wydatek. Istnieją jednak sposoby, by mieć zapewnione bezpieczeństwo i komfort. Wykupując dodatkowe ubezpieczenie możemy płacić mniej. Autoalarm obniży składkę polisy AC.

Podejmując decyzję o zakupie samochodu (niezależnie od tego, czy wyjedzie on z komisu czy salonu), musimy liczyć się z nieustannymi kosztami związanymi z paliwem, naprawami, wymianą opon, przeglądami technicznymi czy wreszcie ze składkami na ubezpieczenie. Obowiązkowa polisa OC daje kierowcy tylko podstawową ochronę i niewielkie poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na pakiety dodatkowe, składające się z Autocasco czy Assistance. Niewielu jednak wie, że istnieją sposoby na obniżenie składki dodatkowych ubezpieczeń. W jaki sposób to zrobić?

Rozwiązań jest kilka. Przeważająca grupa towarzystw ubezpieczeniowych "docenia" kierowców, dbających o swoją własność. Udostępnia im wszelkiego rodzaju zniżki przysługujące za bezszkodową jazdę i wieloletnie posiadanie prawa jazdy. Ale to nie wszystko. Można zmniejszyć nawet o kilkadziesiąt złotych składkę z tytułu Autocasco, jeśli nasz samochód jest dobrze zabezpieczony. Mowa tu o wszelkiego rodzaju autoalarmach, czujnikach i innych technologicznych rozwiązaniach, obniżających ryzyko kradzieży konkretnego samochodu. Im lepsze zabezpieczenia, tym większa szansa niższej składki (tym bardziej, jeśli w pojeździe montowane są urządzenia nieznajdujące się w standardowym wyposażeniu). Nie wszyscy kierowcy wiedzą, że koszty ponoszone z tytułu AC są także zależne od modelu i potencjalnego zainteresowania nim złodziei. Oczywiście nie stanowi to podstawy przy wyborze auta, ale może mieć duże znaczenie podczas podejmowania decyzji o podpisaniu umowy z konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Tak duża obecność firm ubezpieczeniowych na rynku sprawia, że pogoń za klientem staje się coraz większa. Dlatego też niektórzy ubezpieczyciele dadzą zniżkę również wtedy, gdy osoba wykupująca polisę AC jest kobietą, posiada dziecko w odpowiednim wieku bądź też namówi swoich przyjaciół do konkretnej firmy. Te chwyty marketingowe mają niemałe znaczenie, bowiem wielu osób wciąż nie stać na dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenia pojazdów. Na szczęście obecne możliwości wciąż się poszerzają, obejmując swoim zasięgiem coraz większą grupę społeczeństwa. Warto zatem dokładnie zapoznać się z ofertami przedstawianymi na rynku, by zaoszczędzić pieniądze na inne cele, w tym drobne przyjemności.

Renata Grochowska