Rozkręć biznes bez kredytu

2014-07-24 08:06:24

Jesteś kobietą, masz pomysł na biznes, ale nie wiesz jak wystartować bez kredytu? Skorzystaj z pomocy oferowanej w ramach programu „Biznes w Kobiecych Rękach”.

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej nie jest możliwe bez odpowiedniego kapitału. Nawet najlepszy pomysł na biznes wymaga wkładu własnego. Uzyskanie kredytu na rozkręcenie nowo założonej firmy nie jest łatwe. Istnieją jednak sposoby na start z własnym biznesem bez pożyczki, ale by wykorzystać takie możliwości, trzeba mieć wiedzę na temat tego, jak to zrobić.

Pomóc w zdobyciu funduszy na start z własną działalnością może udział w programie „Biznes w Kobiecych Rękach”. Wspomniany program wsparcia adresowany do kobiet ma na celu zapewnienie wiedzy, która pozwala na przygotowanie się do założenia własnej firmy, przeistoczenie pomysłu w działający biznes. Przedsięwzięcie, którego druga edycja startuje w czerwcu i trwać będzie 7 miesięcy, ma charakter mentoringu biznesowego. Projektowi przewodzą członkinie Klubu Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, czyli kobiety, które od lat poradzą własne firmy.

Jak przystąpić do programu?

Udział w programie „Biznes w Kobiecych Rękach” jest bezpłatny, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest założenie w trakcie trwania programu własnej firmy. W ramach programu uczestniczki mogą rozpocząć dowolną formę działalności gospodarczej począwszy od firmy jednoosobowej, skończywszy na fundacji. Przedsiębiorstwo ochotniczek chcących wziąć udział w projekcie powinno być zarejestrowana na terenie województwa mazowieckiego. Na podstawie konkursu do programu zostanie wybranych 50 osób.

Zakwalifikowanie się do programu „Biznes w Kobiecych Rękach” obejmuje proces rekrutacji, który składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap realizowany jest zdalnie w formie przygotowania zgłoszenia on-line. Drugie etap jest prowadzony w formie indywidualnej rozmowy z uczestniczką procesu rekrutacji. W programie można uczestniczyć bez względu na wiek (oczywiście zakładając pełnoletniość). Udział w inicjatywie nie jest również zależny od realizowania pracy w ramach umowy o pracę. Uczestniczkami programu mogą być również kobiety, które posiadają już własne firmy, ale planują założyć nową.

Jak przebiega szkolenie w ramach „Biznesu w Kobiecych Rękach”?

Uczestniczki programu mogą liczyć na indywidualne wsparcie mentorki, które trwa przez 6 miesięcy, poprzez udział w indywidualnych spotkaniach. Terminy takich spotkań ustalane są między paniami, a jedynym warunkiem zaliczenia programu jest odbycie jednego spotkania w ciągu miesiąca. W trakcie programu realizowane są również szkolenia oraz warsztaty, które odbywają się w dni robocze. Blok szkoleń oraz warsztatów „ABC przedsiębiorczości” obejmuje 3 dni szkoleniowe. Ponadto odbywają się również spotkania networkingowe w postaci 3 warsztatów. Dzięki uzyskanej wiedzy przyszłe bizneswoman z pewnością będą potrafiły poradzić sobie z ukierunkowaniem swojej firmy na właściwe tory.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam