Kredyt rozwiązaniem problemów bezrobotnych?

2014-06-12 11:10:00

Osoby bezrobotne cierpią często na brak środków finansowych. Mogą temu zaradzić przy pomocy kredytu.

Bezrobocie to społeczny problem w Polsce. Coraz więcej osób cierpi z tego powodu i zamiast stałej i dobrze płatnej pracy musi radzić sobie, pracując dorywczo i często na czarno. Takie „niepewne” prace oznaczają zwykle niskie zarobki i niewielkie perspektywy rozwoju. Nierzadko zdarza się, że oznaczają także nieregularne przychody, a co za tym idzie, bezrobotny spotyka miesiące lepsze i gorsze finansowo, co ma zły wpływ na jego domowy budżet. Naturalnym efektem tej sytuacji jest to, że osoba bezrobotna nie ma pieniędzy na wiele rzeczy, przy czym mogą pojawić się także długi i nawarstwiać zalegające należności (czynsz, opłaty za energię, wodę, gaz etc.).

Czy są jednak sposoby na zdobycie gotówki nawet w takiej sytuacji? Okazuje się, że są i to wcale nie takie trudne. Najlepszym przykładem na to jest skorzystanie z oferty firm pożyczkowych. Oferują one różnego rodzaju pożyczki. Co ciekawe, jeśli udamy się do takiej firmy to nawet nie posiadając stałej pracy, często możemy liczyć na pożyczenie gotówki. Dla osób bezrobotnych taka pożyczka jest częstokroć ostatnią deską ratunku i pozwala choć chwilowo wyjść z tarapatów finansowych.

Wnioskowanie o pożyczkę pozabankową nie jest trudne. Większe firmy pożyczkowe najczęściej oferują bardzo przyjazne i przychylne warunki ich przyznawania. W przypadku wnioskodawców jedynym wymogiem jest zwykle wypełnienie oświadczenia o dochodach. Nie ma znaczenia często, jakiego rodzaju są to dochody - firma przyzna nam pożyczkę na podstawie naszej deklaracji i nie będzie domagała się umów o pracę. Przy okazji takich pożyczek można najczęściej liczyć na pomoc finansową w wysokości od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dobrze jest pamiętać, że pożyczki gotówkowe z systemu pozabankowego wiążą się zwykle z wysokim oprocentowaniem i szeregiem opłat dodatkowych, więc lepiej już zawczasu sprawdzić wszystkie szczegóły umowy tak, aby nie być później zaskoczonym kosztami.

Jak widać, osoby bezrobotne nie są pozostawione na pastwę losu. Mogą korzystać z usług finansowych firm pożyczkowych i cieszyć się udostępnianych przez nie produktami kredytowymi. Pożyczki tego typu nie są jednak rozwiązaniem długoterminowym problemów osób bezrobotnych. Co najwyżej mogą pomóc uporać się z chwilowymi trudnościami pieniężnymi.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam