Jak znaleźć tanie OC?

2015-02-28 13:37:09

Czy wiesz, od czego zależy wysokość składki polisy OC? Dowiedz się, jak wybrać najtańszą ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego.

To, że ubezpieczenie OC komunikacyjne jest obowiązkowe, wie każdy posiadacz samochodu. Choć najczęściej kontynuujemy polisę u dotychczasowego ubezpieczyciela, to niekiedy nachodzi nas chęć, aby rozejrzeć się za tańszą, a przy tym atrakcyjniejszą ofertą.

Promocje ubezpieczeniowe

Towarzystwa ubezpieczeniowe w różny sposób podchodzą do swoich potencjalnych klientów. Aby pozyskać nowego klienta, jedna firma może oferować atrakcyjne warunki ubezpieczenia dla młodych kierowców, druga zaś będzie premiować tych z większym doświadczeniem na drogach. Inna z kolei będzie kierowała swoją ofertę właśnie do tych kierowców, którzy myślą o zmianie ubezpieczyciela.

Co wpływa na wysokość składki?

Warto pamiętać, że zanim zawrzemy ubezpieczenie OC, zostaniemy poproszeni o wypełnienie specjalnej ankiety, w której będziemy musieli odpowiedzieć na szereg pytań, między innymi o markę samochodu, jego wiek, pojemność i moc silnika. To wszystko ma bowiem wpływ na ustalenie składki polisy OC.

Poza powyższym na wysokość składki ubezpieczenia OC ma wpływ wiek samego właściciela pojazdu. Wiele firm w swoich ofertach premiuje klientów starszych, z większym doświadczeniem za kółkiem. Młodzi kierowcy, którzy nie ukończyli 25 lat niestety muszą się liczyć ze zwyżkami ubezpieczenia.

Na wysokość składki ubezpieczeniowej ma również wpływ historia szkodowości kierowcy. Dotyczy ona tego, czy w jego przeszłości dochodziło do kolizji, stłuczek lub wypadków drogowych. Najczęściej sprawdzany jest okres 7 lat wstecz.

Korzystaj z porównywarek

Niestety wybór najwłaściwszej i najkorzystniejszej oferty z reguły nie jest rzeczą łatwą. W chwili obecnej, w dobie powszechnego dostępu do Internetu warto skorzystać z rozmaitych porównywarek ubezpieczeń, dzięki którym szybko i sprawnie możemy - po wpisaniu informacji o nas samych i naszym aucie - porównać różne oferty polis OC dla naszego samochodu.

Ilona Maciejuk