Portfel elektroniczny V.me by Visa ogólnodostępny

2014-05-29 13:04:00

Od początku maja klienci ING Banku Śląskiego mogą jako pierwsi w Polsce korzystać z portfela elektronicznego V.me by Visa. Opcja ta jest bezpłatna, a dodatkowo, aby założyć i płacić za jej pomocą, nie trzeba być klientem banku.

Nowe rozwiązanie, jakim jest portfel elektronicznego V.me by Visa, ma zrewolucjonizować zakupy w Internecie. Portfelem można płacić już w ponad 120 serwisach online, m.in. w Merlin.pl, E.Leclerc.pl, delikatesach Piotr i Paweł czy biurze podróży Neckermann. Korzystając z tego narzędzia, można także kupić bilety autokarowe na trasach międzynarodowych poprzez Bilety.pl, na stronie firmy ubezpieczeniowej Aviva (cudirect.pl) czy na stronie Ticketpro.pl. Możliwe jest również zasilenie konta wybranej instytucji charytatywnej, m.in. Caritas i Polskiej Akcji Humanitarnej.

ING Bank Śląski jest pierwszym bankiem, który udostępnił usługę V.me by Visa, już w listopadzie 2013 roku bank rozpoczął pilotażowe wdrożenie portfela Visa poprzez udostępnienie usługi swoim pracownikom, po czym w pierwszym kwartale br. z portfela korzystali wybrani klienci. Obecnie mogą z niego korzystać wszyscy zainteresowani.

Tak szybkie wprowadzenie tej innowacji możliwe jest dzięki współpracy banków, e-detalistów oraz agentów rozliczeniowych. Warto wspomnieć, że spółka eCard była pierwszym agentem rozliczeniowym, który umożliwił przyjmowanie płatności za pomocą portfela. eCard założył, że do końca 2014 roku udostępni usługę wszystkim swoim klientom obsługującym handel poprzez strony internetowe. Natomiast do uruchomienia portfela V.me by Visa przygotowuje się już drugi agent rozliczeniowy, First Data Polska.

Dodatkowo pozostałe banki prowadzą prace nad wdrożeniem tego rozwiązania. W Banku Zachodnim WBK trwa pilotaż nowej usługi. Wdrożenie narzędzia mają również w planach Eurobank, SGB-Bank i Bank BPS.

Wprowadzenie portfela elektronicznego V.me by Visa ma ułatwiać płatności kartą w Internecie. Jako główne zalety tego rozwiązania wymienia się wygodę i bezpieczeństwo, co wynika z faktu, że dane karty podawane są jedynie raz, podczas wprowadzania ich do portfela. Dodatkowo z rozwiązania można korzystać z poziomu każdego urządzenia z dostępem do Internetu i wyposażonego w przeglądarkę internetową. Użytkownik dokonuje płatności w trzech krokach, a w portfelu może zarejestrować karty debetowe, kredytowe i przedpłacone systemów Visa i MasterCard, wydane przez różne polskie i europejskie banki.

To innowacyjne rozwiązanie jest chronione wielowarstwowym systemem zabezpieczeń Visa, w tym usługą Verified by Visa opartą na technologii 3D-Secure. Dzięki temu zapewniony jest najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa dla transakcji online poprzez uwierzytelnianie zarówno kupującego, jak i sprzedawcy internetowego. Ponadto portfel jest chroniony dedykowanym, antyfraudowy systemem Visa do wykrywania oszustw i zapobiegania im.

Żaneta Pilarska