Skąd wziąć pieniądze na remont?

2014-06-12 14:04:00

Remont przyda się w każdym mieszkaniu czy domu. Skąd jednak wziąć na niego pieniądze? Najlepiej z taniego kredytu.

Wyremontowanie mieszkania to bez wątpienia dobry pomysł. Odświeżenie mebli, pomalowanie ścian, a może nawet wymiana podłóg potrafią całkowicie odmienić wnętrze, zwłaszcza jeśli dawno nie robiliśmy tego. Czasami konieczny jest nawet remont kapitalny nieruchomości. O tym, że takie działania są potrzebne, wiedzą wszyscy. Nie zmienia to jednak faktu, że nie każdego stać jest na wykonanie nawet dobrego remontu z własnych środków.

Na rynku usług finansowych istnieje bardzo wiele produktów, które można wykorzystać jako metodę finansowania remontu. Najlepiej zwrócić się w stronę pożyczek bankowych i kredytów konsumenckich. Te pierwsze mają ten atut, że stawiają przed nami mniejsze wymagania formalne. Banki częstokroć są skore pożyczyć nam pieniądze na oświadczenie i nie stawiają naprzeciw nam skrupulatnej procedury. Zalety pożyczek są liczne i dotyczą także tego, że nie jesteśmy zobowiązani podawać pożyczkodawcy, w jakim celu pożyczamy pieniądze. Dla niektórych osób może mieć to duże znaczenie. Nie wolno jednak zapominać o wadach, które idą w parze z pożyczkami. Wśród tych wad znajdziemy choćby dość spore oprocentowanie i krótkie okresy spłaty.

Alternatywą dla pożyczki jest kredyt konsumencki w banku. Tutaj możemy liczyć na lepsze warunki oprocentowania i dłuższy okres spłaty, ale jednocześnie jesteśmy zobowiązani spełnić znacznie większe wymagania. Nie obędzie się więc bez zaświadczeń dotyczących tego, gdzie pracujemy i ile zarabiamy. To może oznaczać, że kredyt nie będzie dostępny dla każdego.

Zawsze istnieje też druga alternatywa, czyli pieniądze pozyskiwane od firm pożyczkowych. Tutaj już w ogóle nie musimy obawiać się dużych wymagań, bo firmy tego typu znane są ze skłonności do przyznawania pożyczek prawie każdemu. Oczywiście taki łatwy dostęp do gotówki wiąże się z większymi kosztami. Niekiedy mogą one przerastać nasze możliwości.  

Podsumowując, pieniądze na remont możemy pozyskać na rozmaite sposoby. Banki co rusz wprowadzają do swoich ofert nowe produkty finansowe i kuszą jeszcze atrakcyjniejszymi propozycjami. Warto zadać sobie więc trud i sprawdzić, która będzie najlepiej dopasowana do potrzeb finansowania remontu. W tym celu przydatna może okazać się porównywarka ofert Comperia. Przyspieszy Wasze poszukiwania i sprawi, że będą znacznie wygodniejsze.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam