Zrób prawo jazdy na kredyt

2014-07-21 10:53:11

Jak ważną funkcję pełni w życiu większości Polaków prawo jazdy, chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać. Kurs pozwalający na przystąpienie do egzaminu kierowcy nie jest jednak wcale tani. Jeśli we własnym portfelu pieniędzy na ten cel brak, można skorzystać z kredytu, np. kredytu celowego na prawo jazdy w Credit Agricole.

Pracodawcy bardzo często oczekują od swoich pracowników posiadania prawa jazdy. Trzeba powiedzieć jasno: umiejętność kierowania samochodem jest bardzo przydatna i w tej chwili nie sposób sobie wyobrazić ludzi, którzy jej nie posiadają. Zrobienie sobie kursu prawo jazdy to jednak niemały koszt. Nie każdego stać na opłacenie kursu oraz egzaminu. Wiadomo przy tym, że nie każdy jest takim szczęściarzem, żeby zdać egzamin za pierwszym razem. W takich sytuacjach koszty rosną.

Bank Credit Agricole wyszedł naprzeciw potrzebom kursantów, którzy ukończyli 18 rok życia. Instytucja przygotowała specjalny kredyt, który pozwoli im na spłatę części kosztów związanych z uzyskaniem prawa jazdy (np. kategorii B). Oczywiście te koszty obejmują kurs oraz egzamin. Kredyt na prawo jazdy, który proponuje Credit Agricole można spłacać nawet 72 miesiące.

W praktyce wzięcie kredytu jest bardzo proste. Bierzemy z banku kwotę 1500 zł na 24 miesiące. Przy takim rozłożeniu spłaty dzienny koszt kredytu wynosi tylko 2,80 zł. Bardzo ciekawie prezentuje się również promocja idąca w parze z tym kredytem. Jeśli kredytobiorca przyniesie do banku świeżo wyrobione prawo jazdy, to może uzyskać zniżkę oprocentowania o 2 pkt. proc.

Dodatkowo bank Credit Agricole proponuje kredytobiorcom skorzystanie z ubezpieczenia do kredytu w trzech pakietach. Pierwszy to Pakiet Podstawowy Życie. To polisa na wypadek całkowitej niezdolności do pracy lub śmierci. Kolejna opcja to Pakiet Rozszerzony. Obejmuje on zakres Pakietu Podstawowego Życie plus wypadki chorobowe i utratę pracy. Ostatni pakiet to Pakiet Assistance, który dotyczy problemów zdrowotnych i awarii domowych.

Propozycja banku Credit Agricole to bardzo interesujące rozwiązanie, które na pewno wzbudzi zainteresowanie szerokiego grona odbiorców (zwłaszcza że jest adresowane nawet do osób ledwie co pełnoletnich). Robienie kursu prawa jazdy to powszechna czynność i jest bardzo wielu potencjalnych konsumentów, którzy z uśmiechem powitają możliwość skredytowania takiego wydatku. W końcu 1500 zł to nie taka mała kwota i nie każdy posiada wystarczająco duże oszczędności. W tej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko wnioskować o kredyt na prawo jazdy i cieszyć się niskim kosztami.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam