Chcesz zarobić? Poleć kredyt!

2014-07-08 16:01:44

Banki kuszą klientów nie tylko nowymi, lepszymi produktami, ale również możliwością zarobku. Tak jest w przypadku możliwych premii za polecenie kredytu.

Chcąc przyciągnąć jak największą rzeszę klientów, banki stawiają na polecenia. Ta metoda promocji swoich usług znana jest od wieków, a specjaliści od psychologii i marketingu dobrze wiedzą, że ludzie dużo bardziej ufają swoim znajomym niż reklamom. Chcąc wykorzystać tę prawidłowość, banki oferują premie dla swoich klientów, którym udało się namówić znajomych do skorzystania z usług banku. Wzorcowym przykładem takiego systemu jest Program Rekomendacyjny Alior Banku.

Alior Bank daje możliwość skorzystania z tego programu wszystkim klientom, którzy posiadają konto w Systemie Bankowości Internetowej. Aby wziąć udział w programie, wystarczy zalogować się na swoim koncie i otworzyć zakładkę „Centrum produktów”. Tam znajdziemy zaś kolejną zakładkę „Program Rekomendacyjny”. Kolejnym krokiem jest wybranie produktów, którymi mogą być zainteresowani nasi znajomi oraz rodzina. Dalej jest bardzo prosto. Naciskamy przycisk „Zarekomenduj produkt” i wypełniamy formularz wraz z adresem e-mail osoby, której chcemy wysłać rekomendację. Co istotne, rekomendacje można wysyłać osobom nam znanym i zainteresowanym. Wysyłanie do kogoś innego łamie regulamin programu.

Teraz praca przechodzi w ręce naszego znajomego. Otrzyma on maila od nas z rekomendacją. Jeżeli będzie zainteresowany produktem, to powinien skorzystać z linku w wiadomości i wypełnić wniosek on-line. Ten etap jest kluczowy. Bez aktywowania linku i wypełnienia wniosku nie mamy co liczyć na premię. Jeśli w następstwie wypełnienia wniosku odbiorca kupi produkt, to nam automatycznie przysługuje premia z tytułu zarekomendowania produktu.

Na jakie korzyści możemy tak naprawdę liczyć? Jeżeli uda nam się polecić Konto Rozsądne albo Konto Osobiste, a osoba, której polecamy usługę, spełni warunki regulaminu, to za każde z poleceń otrzymamy od banku 50 zł. W przypadku pożyczek i kredytów premie są wyższe. Jeżeli będzie to pożyczka gotówkowa, to dostaniemy 0,8 proc. wypłaconej wnioskowanej kwoty. W przypadku kredytu konsolidacyjnego nasza premia będzie na tym samym poziomie. Pokaźną sumę otrzymamy też wtedy, kiedy uda nam się namówić kogoś do kredytu hipotecznego. Tutaj premia sięga aż 1000 zł.

Jak widać, na polecaniu kredytów, pożyczek i kont osobistych można zarobić. Wysiłek to żaden, a korzyści wymierne. Przy okazji doradzimy znajomemu jak tylko będziemy potrafili najlepiej.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam