Wyremontuj dom na kredyt

2014-06-09 09:08:00

Remont domu zawsze się przyda. W tej chwili możemy zrobić to z wykorzystaniem kredytu.

Remontowanie domu to bardzo dobry pomysł, tym bardziej jeśli obecnie znajduje się on w pozostawiającym wiele do życzenia stanie. W takiej sytuacji oczywiście warto pomyśleć o malowaniu, wymianie podłóg lub mebli. Łatwo wyliczać wszystkie potrzebne zmiany, ale wiążą się one z kosztami, które są już o wiele trudniejsze do zniesienia. Nie każdego stać jest, aby sfinansować remont domu z własnych oszczędności. Oczywiście zależy to od tego, w jakiej skali chcemy wyremontować dom, ale mimo wszystko zawsze oznacza dość spore wydatki.

Jeśli więc nie mamy własnych środków na taki cel, to warto zwrócić się do banku o kredyt. W tej chwili banki posiadają bogate oferty kredytów konsumenckich wśród których znajdziemy także kredyty przeznaczone właśnie na remonty. Nie musi to być jednak konkretny produkt celowy. Do sfinansowania remontu wystarczy nam tak naprawdę zwykły kredyt gotówkowy.

Na samym początku należy oszacować koszty remontu. Dopiero po dokonaniu tego będziemy w stanie wykonać kolejny krok, jakim jest wyszukanie właściwego kredytu. Załóżmy, że np. remont będzie kosztował nas 10 tys. zł. Teraz już wiemy jakiego kredytu mamy szukać. Zaleca się w takiej sytuacji w szczególności szukanie kredytów przy pomocy porównywarek czego przykładem jest Comperia. W takiej porównywarce wpisujemy wartość kredytu i jego rodzaj (w naszym przypadku kredyt gotówkowy) i wyszukujemy aktualne propozycje rynkowe.

Wybranie właściwego kredytu na remont domu zależy od wielu czynników. Po pierwsze, trzeba zwrócić uwagę na oprocentowanie nominalne. Po drugie, należy uwzględnić wszystkie opłaty dodatkowe (prowizje, ubezpieczenie etc.). Jeżeli weźmiemy te elementy pod uwagę, to będziemy mieć pełny obraz kosztów, jakie nas czekają. Warto także spojrzeć na wymagania formalne w przypadku danego kredytu. Niejednokrotnie bywa tak, że dana oferta zarezerwowana jest jedynie dla wybranych klientów, np. z określonym scoringiem.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że bardzo opłacalne jest aplikowanie o kredyty w bankach, z którymi już współpracujemy. Takie banki wnioskodawców znają i dlatego stosują wobec nich przyspieszone procedury przyznawania pożyczek. Co więcej, z racji długofalowej współpracy można liczyć nierzadko na preferencyjne ceny.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam