Dzięki aplikacji ukryjesz SMS-y od wybranych osób

2014-06-13 11:36:00

Ukrywanie SMS-ów w telefonie nie stanowi już większego problemu - wystarczy odpowiednia aplikacja.

Telefon komórkowy lub smartfon to urządzenie prywatne. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to jedno z najbardziej prywatnych narzędzi, jakie posiadamy. Ich użytkownicy traktują je jako osobisty dziennik lub źródło informacji, do których powinien mieć dostęp tylko właściciel urządzenia. Bo tak naprawdę nikogo nie powinno interesować, jakie kontakty mamy w telefonie i z kim piszemy SMS-y.

W życiu prywatność nie zawsze jest jednak respektowana. Częstokroć nie chodzi tu nawet wcale o osoby zupełnie obce, ale o naszych najbliższych. Żona, mąż, dzieci lub rodzice mogą nieopatrznie przejrzeć naszą komórkę i przeczytać SMS-y, których nigdy nie powinni widzieć. Czy w takiej sytuacji jesteśmy skazani na wieczny strach, że coś takiego może się wydarzyć?

Twórcy aplikacji na smartfony pomyśleli i o tym, więc czas obawy odłożyć na bok. Możemy darmowo ściągnąć na nasze urządzenie mobilne specjalną aplikację, która pozwoli na ukrycie i zablokowanie SMS-ów od wybranych osób. Dzięki temu będziemy mogli z powodzeniem zabezpieczyć swoją prywatność, rezerwując dostęp do pewnych informacji tylko dla nas. Aplikacja jest na tyle sprytnie skonstruowana, że na pierwszy rzut oka wygląda jak manager audio. Co ciekawe, jest to całkiem sprawny i efektywny manager, z tym że posiada ukrytą funkcję - ukrywania SMS-ów.

Jak w praktyce wygląda ukrywanie i odkrywanie wybranych informacji? Najpierw należy włączyć samą aplikację. Później wchodzimy do specjalnego interfejsu, gdzie możemy ustalić, które elementy dostępne z poziomu telefonu będą widoczne, a które nie. Trzeba w tym miejscu pamiętać o tym, że również my nie będziemy mieć dostępu do nich standardowo korzystając z urządzenia. Jeśli chcielibyśmy się dostać do ukrywanych wiadomości tekstowych, konieczne będzie ponowne włączenie aplikacji.

Aplikacja do ukrywania SMS-ów na smartfona to udana próba zwiększenia naszego poziomu prywatności. Warto w nią zainwestować (wcale nie chodzi tu o pieniądze) i zapoznać się z jej sposobem działania. To zdecydowanie pomoże nam i da duże większe poczucie bezpieczeństwa. Reasumując, ochrona prywatności dzięki takim narzędziom jeszcze nigdy nie była tak prosta i niezauważalna.  

Tomasz Słupczyński