Koszt naprawy auta pokryje ubezpieczenie przedłużonej gwarancji w VW Banku

2014-06-24 17:05:00

Zakup nowego auta, prosto z salonu, jest kuszący ze względu na gwarancję producenta. Nie każdy wie, że po jej upływie nasz samochód również może być objęty ochroną.

W ofercie Volkswagen Banku znalazła się interesująca oferta ubezpieczenia przedłużonej gwarancji. Jest to Program gwarantowane auto dla samochodów używanych. Dzięki niemu użytkownicy samochodów mają możliwość znacznego obniżenia kosztów użytkowania pojazdu, który utracił już fabryczną gwarancję. Co ciekawe, z tego typu oferty może skorzystać nie tylko osoba, która zakupiła samochód w salonie i jest jego pierwszym użytkownikiem, ale też każdy, kto nabył auto z drugiej ręki. Decydując się na zakup ubezpieczenia w określonej postaci, mamy szansę przeniesienia kosztów napraw na ubezpieczyciele, co w dużej mierze przypomina przedłużenie gwarancji producenta.

Do wyboru dostajemy trzy pakiety ubezpieczeniowe: srebrny, złoty i platynowy. Pakiet srebrny obejmuje tylko główne elementy mechaniczne i podzespoły samochodu. W pakiecie złotym ochrona rozszerza się na większość elementów mechanicznych, a także na elementy elektryczne i całą elektronikę pojazdu. Najszerszą ochronę oferuje pakiet platynowy, w ramach którego ubezpieczyciel naprawi wszystkie części mechaniczne, elektryczne i elektroniczne. Wyjątkiem pozostają elementy eksploatacyjne.

W przypadku przedłużenia ochrony gwarancyjnej jeszcze w trakcie obowiązywania gwarancji fabrycznej, zakup ubezpieczenia możliwy jest tylko na podstawie znajomości wieku i przebiegu auta. W innych przypadkach konieczne będzie przeprowadzenie weryfikacji stanu technicznego.

W ramach ubezpieczenia klient może liczyć na szybkie procedury załatwiane w salonach Volkswagena, a także realizację napraw w autoryzowanych serwisach niemieckiej marki, nie tylko w Polsce, ale też w całej Unii Europejskiej, Szwajcarii i Norwegii. Jednocześnie ubezpieczenia daje gwarancję wykorzystywania tylko oryginalnych części zamiennych.  Szczegóły oferty można poznać u sprzedawców w salonach Volkswagena i na stronie internetowej Volkswagen Banku, gdzie dostępne są między innymi ogólne warunki Programu gwarantowane auto.

Emilia Kasińska