Jak sprawdzić swój numer telefonu?

2014-05-30 17:21:00

Po zmianie karty SIM i numeru telefonu zazwyczaj musi upłynąć trochę czasu, zanim ponownie go zapamiętamy. Wtedy ważne jest, aby wiedzieć, jak w dowolnej chwili sprawdzić nowy numer.

Nieznajomość własnego numeru telefonu może być problematyczna, szczególnie gdy w ważnej sytuacji bez przekonania podyktujemy komuś numer, który w rzeczywistości nie będzie należał do nas. Może to być problematyczne przede wszystkim na szczeblach biznesowych, ale też w codziennym życiu. Na szczęście istnieje kilka metod, dzięki którym można szybko i bez problemu przypomnieć sobie numer telefonu.

Wpisz ekspresowy kod

Pierwszą możliwością jest wpisanie na klawiaturze numerycznej odpowiedniego kodu i wysłanie go (lub zadzwonienie pod wpisany numer). Ten jest zależny od sieci, w której posiadamy kartę SIM.

Jeśli posiadamy numer w:

  • Play: wpisujemy kod *121#
  • T-Mobile: wpisujemy kod *100#,
  • Plusie: wpisujemy kod *132#.
  • Orange: Nieco bardziej skomplikowane jest sprawdzenie własnego numeru w przypadku sieci Orange. Wymaga to zadzwonienia pod numer *555 i po odsłuchaniu wiadomości wciśnięciu przycisku „2”. W każdym przypadku taka usługa jest bezpłatna.

Zajrzyj do książki kontaktów

Inną metodą jest sprawdzenie książki kontaktów zapisanych na karcie SIM. W większości przypadków operatorzy automatycznie umieszczają tam numer przypisany do karty SIM. Jeśli takiego numeru nie znajdziemy, warto zapisać go samodzielnie, dzięki czemu będziemy mieli do niego szybki i bezproblemowy dostęp.

Telefony z Androidem

W przypadku smartfonów z systemem Android numer telefonu można sprawdzić poprzez wejście w „Ustawienia”, następnie „Informacje o telefonie” i „Status”.

Telefon do przyjaciela

Ostatnią możliwością jest po prostu zadzwonienie z własnego telefonu pod numer osoby, która znajduje się w naszym otoczeniu. O ile nie zastrzegliśmy własnego numeru, to zostanie on wyświetlony na telefonie tej osoby.

Zmieniając operatora, przenoś numer

Podpisując umowę z operatorem lub kupując starter, dostajemy w większości przypadków możliwość wyboru numeru. Część klientów nie przywiązuje do tego większej wagi i wybiera pierwszą podsuniętą im kartę SIM. Wystarczy natomiast krótka chwila, aby znaleźć numer, który będzie łatwy do zapamiętania, zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich i znajomych.

Jeśli jednak nie chcemy rozstawać się z naszym dotychczasowym numerem, możemy skorzystać z przeniesienia numeru do innej sieci, co często jest zupełnie darmowe.

Więcej informacji: Zasady przenoszenia numeru telefonu do innej sieci

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam