Jak skonfigurować MMS-y w Play?

2014-05-26 18:03:00

Konfiguracja MMS-ów wielu abonentów przysparza o ból głowy. Wszystkim, którzy mają z tym problem, podpowiadamy, jak skonfigurować telefon w sieci Play.

SMS to bardzo dobrze znana usługa. Wysyłanie wiadomości tekstowych szybko zrobiło prawdziwą furorę wśród użytkowników telefonów komórkowych, ponieważ posiada wiele zalet. Są to szybkość, wygoda i efektywność. Niejaką kontynuacją SMS-ów są MMS-y. Pod tą nazwą kryją się informacje tekstowe wzbogacone o animację, film, dźwięk lub obrazek. Obecność takiej usługi otwiera przez użytkownikami smartfonów i telefonów nowych wachlarz możliwości, pozwalając dzielić się doświadczeniami w sposób jeszcze pełniejszy i bogatszy. Możliwości, jakie oferują MMS-y, są szczególnie przydatne w podróży, gdy chcemy szybko dzielić się naszymi wrażeniami z bliskimi.

Chcąc korzystać z pełni możliwości, jakie daje usługa MMS, trzeba jednak mieć dobrze skonfigurowany telefon. Dotyczy to zarówno abonenentów Play, jak i innych sieci komórkowych. Osoby, które kupiły sobie telefon w salonie Play nie będą mieć tego problemu. Dla nich temat konfiguracji usługi nie istnieje, gdyż ich telefony są z góry zmodyfikowane tak, aby wysyłanie MMS-ów na inne numery telefonów lub na adresy e-mailowe było natychmiastowe. Inaczej przedstawia się jednak sytuacja osób, które telefonu z Play nie mają. Z chwilą pierwszego uruchomienia karty SIM Play otrzymamy SMS konfiguracyjny. Następnie należy postępować według wytycznych w nim podanych tak, aby dokładnie ustawić usługę MMS. Czasami mogą jednak pojawić się trudności. Telefon może się popsuć, rozładować lub mieć niespodziewaną awarię. Wtedy to możemy albo wybrać konfigurację automatyczną, albo ręczną. Pierwszą znajdziemy pod adresem http://konfiguracja.play.pl. Na tej stronie można zamówić wysłanie SMS-ów konfiguracyjnych. Po ich zainstalowaniu korzystanie z usługi MMS będzie już bezproblemowe.

Jeżeli wybierzemy opcję z konfiguracją ręczną, to dobrze jest wiedzieć, jak skonfigurować telefon, aby usługi MMS rzeczywiście działały. W naszym telefonie powinniśmy więc mieć następujące ustawienia: punkt dostępu (apn): mms, port: brak, hasło: brak, adres serwera Proxy: brak, nazwa użytkownika: brak, strona główna: http://mmsc.play.pl/mms/wapenc, odbiór MMSów w roamingu: automatyczny. Jeżeli ustawienia będą właśnie tak się prezentować, to usługa MMS będzie działać sprawnie. W PLAY maksymalna waga przesłanego MMS-a to 300 kB.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam