Na ile kredyt gotówkowy w Banku Millennium jest tani?

2014-05-27 07:26:00

Kredyty gotówkowe od zawsze cieszyły się zainteresowaniem klientów bankowych. Oczywiście, każdy chciałby uzyskać pożyczkę jak najtańszą. Taki kredyt proponuje m.in. Bank Millennium.

Każdy bank w swojej ofercie podkreśla, że pożycza gotówkę na jak najkorzystniejszych warunkach i najtaniej, jak to możliwe. Bank Millennium nie jest tu wyjątkiem. Warto jednak zbadać ofertę tego banku, nie omijając oczywiście innych banków znajdujących się w czołówce rankingów. W ostatnim zestawieniu Comperia.pl Bank Millennium uplasował się dopiero (aż) na 7 miejscu wśród banków oferujących jak najtańsze i jak najkorzystniejsze kredyty gotówkowe. Dlaczego Bank Millennium znalazł się wśród banków z najlepszymi ofertami kredytów gotówkowych, skoro za swoją Pożyczkę gotówkową – dla najlepszych nowych klientów banku pobiera aż 5 proc. prowizji? Są przecież banki, które nie pobierają prowizji. Termin spłaty swojej pożyczki bank ten wyznaczył jednak aż na 7 lat, a do zalet kredytu można doliczyć wysoką kwotę maksymalną, do 80 tys. zł, oraz stosunkowo niskie RRSO (11,8 proc.). Poza tym nowy klient starający się o pożyczkę w tym banku może liczyć na jeszcze niższe oprocentowanie, ale to już zależy od  oceny i decyzji  banku. Bardzo ważne jest też to, że bank nie żąda ubezpieczenia kredytu, co znacznie obniża koszty. Na niższe oprocentowanie mogą liczyć stali klienci, którzy na konta Millennium przelewają swoje wynagrodzenia lub inne dochody. Pożyczkę gotówkową w Millennium można załatwić przez Internet lub przez telefon oraz, rzecz jasna, w oddziałach banku. Istnieje też możliwość wyboru dowolnego dnia spłaty raty. A zatem: czy jest to tani kredyt? A jeżeli tak, to na ile?

Z pewnością jest to jedna z tańszych ofert kredytu gotówkowego, dlatego też propozycja tego banku znalazła się w zestawieniu Comperia.pl. Przypomnijmy, że na czele tego zestawienia plasuje się obecnie ING Bank Śląski i jego Pożyczka premium, na drugim miejscu jest Eurobank z Tanim kredytem z kontem, a na trzecim – BNP Paribas z kredytem gotówkowym Wiosna 2014 z gwarancją najniższego całkowitego kosztu kredytu. Dla porównania można dodać, że RRSO w ING Bank Śląskim przy Pożyczce premium to tylko 8,64 proc. Przy staraniach o jakikolwiek kredyt, w tym kredyt gotówkowy, ważny jest nie tylko koszt kredytu, ale i warunki otrzymania takiego kredytu oraz jego spłaty. Niezbędna jest dokładna analiza ofert bankowych.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam