Jak wybrać konto osobiste dla siebie?

2014-06-02 16:06:00

Rozpoczynając funkcjonowanie w dorosłym życiu, koniecznie trzeba posiadać konto osobiste. Jednak jak wybrać to najlepsze?

Są w naszym kraju nawet bardzo znane osoby, które nie posiadają konta bankowego. Twierdzą, że nie wierzą bankom i nie potrzebują takich rachunków osobistych. Jest to jednak działanie całkowicie błędne. Bankowe konto osobiste jest, bowiem bardzo dobrym produktem, który jednoznacznie ułatwia życie i daje spore możliwości rozwoju. Trzeba jedynie dobrze odpowiedzieć sobie na pytanie jak wybrać konto osobiste dla siebie? Trzeba po prostu wiedzieć, czego potrzebujemy i jakie funkcje konta bankowego są dla nas najważniejsze.

Jakie konto wybrać?

Odpowiadając na to pytanie, musimy zweryfikować wszystkie swoje możliwości i potrzeby.  A znając te dwie opcje na pewno dobierzemy odpowiedni dla siebie produkt – konto bankowe. Musimy, zatem sprawdzić, jakie bankomaty znajdują się w okolicy miejsca naszego zamieszkania. Takie działanie pozwoli pozostawić w trakcie selekcji jedynie te konta, które umożliwiają darmowe korzystanie z wszystkich bankomatów lub te konta, których bankomaty mamy w swojej okolicy. Następnie powinniśmy zweryfikować, czy do konta wydawana jest karta bankomatowa i czy są pobierane za nią opłaty. Wtedy na polu bitwy pozostają jedynie konta z najmniejszymi opłatami. Wreszcie musimy sprawdzić, czy dostęp do swoich środków będziemy mieli przez całą dobę. Ważne jest, czy systemy i karta działają bez ograniczeń. Wreszcie na koniec sprawdzamy, czy bank umożliwia skorzystanie z ogólnodostępnej bankowości elektronicznej. I w ten prosty sposób, odpowiadając sobie na zaledwie kilka pytań, mamy informacje na pytanie, jakie konto osobiste wybrać.

Gdy już posiadamy konto

Po wyborze konta osobistego rozpoczyna się proces korzystania z niego. Otrzymujemy wpływy, realizujemy transakcje, jednym zdaniem - pojawia się obrót na rachunku. Im większy, tym lepiej, albowiem umożliwia on nam skorzystanie z pozostałej oferty banku, często na preferencyjnych warunkach. Nigdy bowiem nie wiemy, kiedy niezbędna będzie nam pożyczka gotówkowa, limit w koncie czy karta kredytowa. Bo to właśnie te produkty znacznie łatwiej otrzymać, gdy mamy odpowiednie wpływy na konto osobiste. Przede wszystkim, dzieje się tak, gdy wpływy na ROR są stałe. Bank ma możliwość szybkiego zweryfikowania naszej zdolności kredytowej i udzielenia nam wsparcia, jakiego oczekujemy. Nic, zatem korzystać aktywnie z kont osobistych, dokonując na nich licznych operacji finansowych.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam