Najtańszy kredyt samochodowy w czerwcu oferuje...

2014-06-02 19:11:00

Plany wymiany samochodu nie zawsze można zrealizować z własnych środków. Do którego banku najlepiej zwrócić się w czerwcu 2014 r. po najtańszy kredyt samochodowy?

Zakładamy, że klient chce kupić na kredyt dobrej klasy samochód za 40 tys. zł. Odpowiadający mu termin spłaty zobowiązania to 36 miesięcy. Oto przegląd ofert kredytów samochodowych w czerwcu 2014 r. z wymienionymi parametrami.

Jedną z lepszych ofert kredytu samochodowego aktualnie szczyci się MBank z prowizją sięgającą 1 proc. W ciągu trzech lat trzeba będzie zwrócić 44 115 zł, więc oprocentowanie (RRSO równe 6,67 proc.) jest bardzo korzystne. Jednakże oferta jest skierowana tylko do posiadaczy konta w MBanku oraz indywidualnie wyliczonego limitu kredytowego. Osoby nieposiadające kont będą musiały spłacić 45 462 zł, choć ciekawa jest 6-miesięczna karencja w spłacie.

Kredyt bez konta

Ciekawą ofertę, niewiążącą się z posiadaniem konta, posiada Volkswagen Bank Polska. Prowizja banku wynosi 5 proc., do zwrotu pozostaje 44 634 zł, więc niewiele więcej niż w ofercie wyżej. Gdyby nie ta prowizja, oferta byłaby wręcz idealna. Santander Consumer Bank wymaga zaś do spłacenia 45 010 zł. Kredytuje do 150 proc. wartości samochodu, a ratę można obniżyć, dobierając ubezpieczenie. Getin Noble Bank natomiast nie będzie brał od klienta dokumentów dotyczących zdolności kredytowej, jedynie oświadczenie o dochodach, ale tylko wtedy, gdy może on pozwolić sobie na kupno samochodu jako firma.

Ciekawą dla niektórych osób ofertą dysponuje Deutsche Bank Polska. Udziela kredytów osobom powyżej 65. roku życia oraz pomoże załatwić wszelkie formalności z rejestracją i dokona opłaty sądowej. Zdecydowaną wadą oferty jest to, że kwota kredytu do zwrotu to 52 872 zł, więc o ponad 6 tys. zł więcej niż najtańsza oferta dostępna na rynku. Osoby starsze mogą się skusić tą propozycją, młodzi już niekoniecznie.

I wygrywa...

Posiadaczom konta w MBanku najlepiej polecić MBank. Volkswagen odstrasza trochę wysoką prowizją, której nie ma Santander. Dodatkowo można zakupić lepsze wyposażenie do samochodu, ponieważ kredytują do 150 proc. wartości. Osoby starsze, jeśli chcą zakupić sobie samochód z okazji przejścia na emeryturę, mogą skorzystać z oferty Deutsche Banku. Jednak ciągle należy przyglądać się propozycjom, banki wciąż wprowadzają nowe promocje - w przyszłym miesiącu aktualny lider rankingu może okazać się ostatni.

Emilia Kasińska