Coraz częściej sięgamy po bankowe aplikacje mobilne

2014-06-13 09:55:00

W dobie Internetu kolejki do okienka bankowego powoli stają się reliktem zamierzchłej przeszłości. Dziś każdy może mieć dostęp do swojego konta bankowego on-line w zasadzie wszędzie i o każdej porze - nawet za pomocą aplikacji mobilnych w telefonie.

Postęp technologiczny w znaczący sposób wpływa na zachowania społeczne i zmienia nasze przyzwyczajenia. Jeszcze nie tak dawno temu, kiedy dostęp do Internetu był przejawem luksusu dostępnego jedynie dla zamożniejszej części społeczeństwa, rynek usług sieciowych był mocno ograniczony. Dziś, kiedy każdy może być dostępny on-line przez całą dobę, sytuacja ta uległa znaczącej zmianie. Zakupy, edukacja, konferencje - to wszystko nie wymaga już nawet wychodzenia z domu. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku usług bankowych.

Oszczędność czasu ma duże znaczenie

Chyba nikt z nas nie lubi spędzać połowy dnia w kolejkach, aby wykonać przelew. Na szczęście bankowe aplikacje mobilne rozwiązały ten problem. Dysponując telefonem lub tabletem z dostępem do sieci, wszystkie opcje, jakie oferuje nasz bank, mamy na jedno kliknięcie. Przelew internetowy, sprawdzenie salda rachunku, czy zwiększenie limitu odnawialnego? Proszę bardzo! Wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto. Nie ma znaczenia, gdzie posiadamy rachunek - dziś niemal każdy bank ma w swojej ofercie jako dodatek do konta bankowe aplikacje mobilne, często oddzielne na smartphone i tablet. Tak więc bez względu na to, z jakiego urządzenia aktualnie korzystamy, posiadamy stały dostęp do swoich pieniędzy.

Ważne są wygoda i bezpieczeństwo

Rozwój technologii, w myśl maksymy, że natura nie cierpi próżni, pociąga za sobą również rozwój przestępczego procederu. Nie brakuje amatorów cudzej własności, którzy, wykorzystując swój talent informatyczny, chcą się wzbogacić czyimś kosztem. Na szczęście dla nas, bankowe aplikacje mobilne, to perfekcyjnie wykonane programy, tworzone przez najlepszych fachowców w swojej branży. Ich zabezpieczenia stoją na najwyższym możliwym poziomie, dodatkowo są poddawane ciągłej aktualizacji. Nie musimy się bać, o ile sami przestrzegamy zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, że logując się do swojego konta, ktoś nieupoważniony przejmie nasze hasło dostępu. Dodatkowo opcje przelewowe i kredytowe, zabezpieczone są jednorazowymi hasłami SMS, które są wysyłane jedynie na numer telefonu, który podaliśmy przy zakładaniu rachunku. Oprócz tego większość aplikacji posiada opcję powiadamiania o nieudanych próbach logowania, co pozwala nam na podjęcie szybkiej interwencji.

Bezpieczeństwo, wygoda, wszechstronność - wszystko ukryte pod jedną ikoną, zainstalowaną w naszym mobilnym urządzeniu. Nic dziwnego, że coraz chętniej korzystamy z usług bankowości mobilnej.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam