Szukamy kont osobistych z darmowymi bankomatami

2014-06-02 17:47:00

Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów powoli stają się standardem. W jakim banku założyć konto osobiste, by cieszyć się tym przywilejem?  

Często banki zachęcają klientów ofertą darmowych wypłat z bankomatów. Jednak nieraz wiąże się to z dodatkowymi kosztami lub warunkami, które trzeba spełnić. Doradcy nie lubią mówić o tych warunkach, więc warto przyjrzeć się ofertom darmowych bankomatów.

Klienci Banku BPH wypłacają za darmo w całej Polsce w ramach każdego konta, z wyłączeniem konta Dopasowanego. W ramach DnB Nord Polska taki przywilej mają wszyscy posiadacze pakietów Personale i Eksclusiv. Bank Handlowy w Warszawie, znany jako CitiBank, ma podobną ofertę w ramach wszystkich kont z wyłączeniem podstawowego konta CitiKonto. Dwa konta w ramach Credit Agricole również oferują darmowe wypłaty. Banki najczęściej proponują takie usługi w ramach kont premiowanych, dla osób zamożniejszych. Nie inaczej jest w przypadkach banków wymienionych powyżej.

Za darmo, ale...

Alior Bank pozwala wybrać pieniądze ze wszystkich bankomatów na świecie pod warunkiem, że jest to "główne" konto, czyli np. co miesiąc wpływa na nie wynagrodzenie. W Banku Gospodarki Żywnościowej w ramach większości kont pięć wypłat następuje za darmo. Podobnie w: Pekao, Toyota Banku Polska i BNP Paribas Banku Polska, ale pieniądze można wypłacić dwu- trzy- i czterokrotnie. Dla większości klientów pięciokrotna wizyta w bankomacie jest wystarczająca, więc mogą zainteresować się ofertą, tylko powinni pamiętać o limicie. Bank Millennium również oferuje darmowe bankomaty, ale dopiero po wczytaniu się w tabelę opłat i prowizji okaże się, że opłaty nie zostaną pobrane przy miesięcznej wpłacie na konto ustalonej kwoty, zaś potrafią być bardzo wysokie.

Abonament?

mBank oferuje darmowe bankomaty w całej Polsce, ale dopiero po uiszczeniu opłaty wynoszącej 5 zł. Dla osób często korzystających z obcych bankomatów nie jest to zła opcja. Volkswagen Bank Polska natomiast proponuje darmowe wypłaty kwot powyżej 400 zł, więc drobne zakupy lepiej robić kartą!

Za wypłaty przyjdzie zapłacić normalnie w BOŚ, Banku Pocztowym, BPS, w ramach większości kont BZ WBK, Deutsche Bank Polska, Getin Bank, ING Banku Śląskim, Nordea Banku Polska, PKO BP, Raiffeisen Banku Polska oraz Inteligo. W tych bankach większość kont osobistych dla zwykłego zjadacza chleba nie posiada darmowych bankomatów bądź jest ich bardzo niewiele. Wiadomo, nikt nie preferuje szukania najbliższego oddziału swojego banku lub bankomatu.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam