Banki płacą za prowadzenie ROR-u. Sprawdź, gdzie najwięcej!

2014-06-13 10:25:00

Nadeszły czasy, kiedy to banki płacą klientom za posiadanie ROR-u. Sprawdź, gdzie otrzymasz najwięcej korzyści z prowadzenia konta.

Rachunki osobiste są najczęściej wybieraną usługą bankową przez Polaków. Konkurencja na polu kont jest ogromna. Banki prześcigają się w kuszeniu nowych klientów licznymi promocjami. Ci przy tak bogatej ofercie mają spory problem z wyborem tej, która będzie najkorzystniejsza.

Jak wybrać ROR?

Jak korzystnie wybrać najlepszą ofertę bankową? Na co zwrócić uwagę? Jakie czynniki związane z rachunkiem są najważniejsze? Zwykle zwracamy głównie uwagę na to, ile kosztuje samo prowadzenie konta. Cena ta w wielu bankach wynosi 0 zł. Co więcej, mnóstwo ofert bankowych przyciąga nas licznymi profitami. Głównie przeznaczonych dla aktywnych klientów. Jeśli klient często płaci za zakupy kartą, wykonuje z konta przelewy, może być atrakcyjnym partnerem banku. To jednak, czy otwarcie konta osobistego w danym banku się opłaca, należy sprawdzić poprzez porównanie poszczególnych ofert. Należy dokładnie sprawdzić, ile banki płacą za ROR, czy koszty prowadzenia konta, wykonywanych przelewów rzeczywiście sprawią, że oferta jest atrakcyjna.

W jaki sposób banki płacą za ROR?

Banki kuszą na wiele różnych sposobów do otwarcia konta osobistego. Jednym z nich jest na przykład oferowanie wyjątkowo dobrze oprocentowanej lokaty. Jeden z banków w zamian za otwarcie ROR proponuje możliwości założenia lokaty oprocentowanej aż na 4 proc. Wysokim oprocentowaniem za oszczędnościowi banki kuszą głównie swoich potencjalnych Klientów. Stawka 4 proc. za oszczędności przy lokacie na chwilę obecną jest zaś bardzo korzystna. Wystarczy przypomnieć, że jeszcze do niedawna większość banków za lokaty oferowała zaledwie 3 proc. Na koncie można zresztą zarobić nie tylko dzięki wysokiemu oprocentowaniu. Banki płacą za ROR również w inny sposób. Zwracają na przykład 1 proc. wpływów na konto. Oczywiście ustalone są wcześniej limity kwot, od których zwracane są pieniądze.

Czy warto założyć nowe konto?

Z pewnością wielu Polaków posiada już konto bankowe. Czy jest więc sens otwierania kolejnego rachunku w celu szukania oszczędności? Możemy śmiało powiedzieć, że tak. Zwłaszcza, gdy posiadamy ROR, za który musimy płacić co najmniej 5 zł za każdy miesiąc. Z łatwością znajdziemy bowiem rachunki prowadzone za darmo, co więcej - znajdziemy takie, na których można sporo zarobić. Wystarczy jedynie odjąć od korzyści uzyskanych z konta wydatki poniesione na przelewy i inne opłaty związane z obsługą rachunku, by zobaczyć, czy skorzystanie z danej oferty się nam rzeczywiście opłaca.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam