Czerwcowe oferty tanich kredytów gotówkowych

2014-06-06 17:19:00

Zbliżają się wakacje i potrzebujesz gotówki? Zobacz, w którym banku dostaniesz najtańszy kredyt gotówkowy - w czerwcu 2014 r.

Na atrakcyjność kredytu gotówkowego składa się nie tylko niskie oprocentowanie, ale również sposoby spłaty rat, ubezpieczenie kredytu oraz procedura przyznania. Który bank wygrywa czerwcowy wyścig w rankingu najlepszych kredytów gotówkowych?

ING Bank Śląski oferuje pożyczkę o oprocentowaniu rzeczywistym 13,23 proc. przy rocznym rozłożeniu rat. Daje to najniższe oprocentowanie na rynku w czerwcu 2014 r. Dodatkowo można wybrać dowolnie dzień spłaty, a kwota kredytu jest całkiem spora, sięga do 200 tys. zł. Drugie miejsce zajmuje Getin Noble Bank z oprocentowaniem 14,21 proc. Jednak tutaj bank pobiera 2,49 proc. prowizji za udzielenie kredytu. Atutem jest fakt, że nie wymaga ubezpieczenia.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Raiffeisen Polbank z oprocentowaniem 14,79 proc. i prowizją 0 proc. Ta oferta jest na tyle interesująca, iż nie jest oprocentowana cała kwota kredytu, lecz tylko wykorzystana przez kredytobiorcę część. Ponadto można dowolnie zmieniać wysokość rat, nie informując o tym fakcie. Miesięczna opłata za kredyt wynosi 10 zł.

Poza podium

Trochę droższe nie znaczy gorsze. Może warto pomyśleć o kredycie z wyższym RRSO, ale za to z dodatkami i gratisami? Eurobank przy 14,89 proc. oferuje możliwość konsolidacji zobowiązań kredytowych małżonka i okres kredytowania nawet do ośmiu lat. W Alior Banku natomiast można uzyskać trzymiesięczną karencję w spłacie rat. Kosztuje to trochę drożej, oprocentowanie rzeczywiste wynosi 16,75 proc., jednak warto się zastanowić, jeśli mogą wystąpić problemy finansowe w spłacie. Osobom nieposiadającym stałego źródła dochodu z tytułu umowy o pracę można polecić BNP Paribas, który akceptuje różne formy zatrudnienia w formie zabezpieczenia oraz pozwala na wcześniejszą spłatę kredytu. Cena za ten komfort to 18,51 proc. RRSO przy prowizji 2,99 proc.

Atrakcyjny nieznajomy

Istnieje jeszcze jedna propozycja bijąca wszystkie pozostałe, jednak wyłącznie dla szczęściarzy, którzy w czerwcu obchodzą urodziny. Plus Bank posiada ofertę z oprocentowaniem 12,16 proc, brakiem prowizji i brakiem ubezpieczenia. Niestety, tylko dla wybranych. O tę ofertę mogą pytać osoby obchodzące w danym tygodniu urodziny, w okresie od poniedziałku do niedzieli. Jeśli akurat potrzebny jest zastrzyk finansowy, żeby urządzić wspaniałe przyjęcie urodzinowe, bez wahania należy udać się do Plus Banku.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam