Ranking najtańszych kont osobistych w czerwcu 2014

2014-06-02 13:18:00

Obecnie standardem stają się konta osobiste, których koszt miesięczny wynosi 0 zł. Czy naprawdę tak jest? Sprawdzamy, ile kosztują konta dostępne w czerwcu 2014.

Banki przyciągają do siebie klientów coraz tańszymi ofertami kont osobistych. Jeśli ktoś posiada konto w danym banku, może skusi się na kredyt? A może na lokatę? Licząc na łatwy zarobek, propozycje założenia darmowych kont osobistych płyną zewsząd. Warto przeanalizować najciekawsze oferty.

Getin Online jest bankiem stricte internetowym. Nie posiada placówek wraz z rzeszą pracowników, więc może pozwolić sobie na obniżanie kosztów usług. Prowadzenie konta i posiadanie karty za darmo, wypłaty ze wszystkich bankomatów również. Można nawet odzyskać trochę środków - za każde trzy transakcje bezgotówkowe złotówka do portfela! Raiffeisen Polbank przegrywa wyścig brakiem darmowych bankomatów, nikt nie dysponuje czasem, by szukać tego jednego. Deutsche Bank Polska posiada identyczną ofertę jak Getin Online, z tym że wypłaty z bankomatów są darmowe na całym świecie, nie tylko w Polsce. Dobra perspektywa dla osób często podróżujących.

Bez karty

Ciekawą ofertą dysponuje Alior Bank. Pobiera 5 zł miesięcznie za posiadanie karty, ale w ramach konta Rozsądnego klient otrzymuje zwrot 3 proc. pieniędzy wydanych na zakupy spożywcze. Zwraca się nie tylko wydatek na kartę, ale również można otrzymać kilka złotych. T-Mobile Usługi Bankowe oferuje 20-procentowy bonus przy doładowaniach telefonu w sieci T-Mobile, Bank Zachodni WBK zniżki przy zakupach w Empiku lub Multikinie.

Zarabiające konto

Prawda jest taka, że udając się prawie do każdego banku, można otrzymać od ręki konto, za którego prowadzenie nie zapłaci się ani złotówki. Pozostaje pytanie, przy którym koncie klient zarobi najwięcej. Młodzież i studenci mogą otrzymać dodatkowe bonusy w postaci zniżek do wielu sklepów albo możliwość uczestniczenia w programie partnerskim. Im więcej osób uda się namówić do założenia konta w danym banku, tym więcej można zarobić. Niekiedy nawet 50 zł za jednego sprowadzonego znajomego.

Czasy, kiedy posiadanie konta bankowego było przywilejem, dawno minęły. Teraz to standard i ciężko wskazać osobę, która do tej pory nie otworzyła żadnego rachunku osobistego. Zważywszy na to, że banki prześcigają się w promocjach, żeby przyciągnąć klientów, każdy jest w stanie znaleźć konto skrojone na miarę.

Ilona Maciejuk