Kredyt bez umowy o pracę? Czemu nie!

2014-11-18 16:19:55

Oferta kredytów i pożyczek jest obecnie bardzo bogata. To powoduje, że znalezienie kredytu bez umowy o pracę nie stanowi większego problemu. Gdzie najlepiej takich produktów szukać?

Klienci coraz częściej szukają produktów finansowych, które nie wymagają od nich pokonywania wysoko postawionej poprzeczki wymogów formalnych. Nie chodzi tu wcale od długi i żmudny proces wnioskowania o pożyczkę, ale o wymaganiach względem zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Obecna sytuacja wielu Polaków nie prezentuje się najlepiej. Nie każdy ma szczęście pracować na umowę o pracę na czas nieokreślony. Konsumenci dobrze wiedzą, że banki stawiają wobec nich duże wymagania w tym zakresie. Nie dostaniemy przecież pożyczki bez sprawdzenia naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej, a także bez stałego dochodu. Takie podejście banków jest oczywiście zrozumiałe. Pozwala ono niwelować ryzyko finansowe, jakie ponoszą.

Z perspektywy osoby, która pracuje na umowę o dzieło lub uzyskuje nieregularne zarobki, jest to dość trudna sytuacja. Na szczęście banki nie chcą się zamykać na klientów pracujących na umowy cywilnoprawne, a nie na umowy o pracę - w końcu ci pierwsi to niemałe grono potencjalnych klientów. Dlatego nawet osoby pracujące w oparciu o umowę-zlecenie czy o dzieło mogą wnioskować z powodzeniem nie tylko o drobne pożyczki, ale także o kredyty hipoteczne. Banki wymagają jednak, aby dochód był uzyskiwany regularnie, przynajmniej przez poprzednich 6-12 miesięcy (a czasem nawet dłuższy okres wstecz).

Nie można nie wspomnieć także o szybkich pożyczkach, oferowanych także osobom bez umowy o pracę. Takie pożyczki to produkty, które można uzyskać szybko, sprawnie i bez większych formalności. Zamiast umów z pracodawcą zwykle wystarcza oświadczenie o zarobkach wnioskodawcy. Dzięki temu w trudnej sytuacji możemy pożyczyć potrzebne nam pieniądze.

O tego typu szybie pożyczki można wnioskować także przez Internet, co wydaje się dobrym rozwiązaniem. Liderują na tym rynku takie podmioty jak Provident, Wonga czy Vivus. Na rynku istnieje jednak całe multum innych firm pożyczkowych, które też oferują podobne produkty kredytowe do wymienionych instytucji.

Trzeba podkreślić, że sam proces aplikowania o pożyczkę online jest bardzo prosty. Wszystko można zrealizować przez Internet. Do tego celu wystarczy nam jedynie przeczytanie warunków umowy, uzupełnienie formularza wnioskowego, wysłanie oświadczenia o zarobkach oraz przesłanie skanu dokumentu tożsamości. Obecnie system pożyczek bez umowy o pracę jest tak zorganizowany, że pieniądze mogą znaleźć się na koncie klienta w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut lub kilku godzin.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam