Uwaga na ekspresowe pożyczki

2014-05-16 14:10:00

Powodów, dla których konsumenci często korzystają z „dobrodziejstw” expresowych pożyczek pozabankowych jest wiele. Czasami nie chce nam się przechodzić złożonego procesu weryfikacji kredytowej. Czasami nie mamy szansy na kredyt w banku, ponieważ pracujemy na czarno bądź widniejemy na czarnej liście dłużników.

Jak każdy doskonale wie, kredyt gotówkowy, czyli najprostsza forma finansowania bankowego, może być spożytkowany na dowolny cel. Jednak, aby móc wziąć szybki kredyt gotówkowy, bank musi sprawdzić nasz profil kredytowy, historię i zdolność kredytową. Nierzadko zdarza się tak, że klienci nie przechodzą tego procesu z pozytywnym skutkiem. Powodów może być wiele. Jednakże w lwiej części przypadków jest to po prostu nieterminowo spłacana pożyczka w przeszłości, a to negatywnie wpływa na naszą wiarygodność kredytową. Paradoksalnie bywa również tak, że brak historii kredytowej również może skutkować odmową przyznania finansowania.

Wielu klientów, mimo licznych odmów ze strony banków, potrafi poradzić sobie z brakiem gotówki. Na takich klientów czekają firmy pożyczkowe, oferujące pełen wachlarz pożyczek. Niekwestionowaną zaletą korzystania z ich usług ograniczenie formalności koniecznych do dopełnienia przy wnioskowaniu o finansowanie. Pożyczki przyznawane są w trybie ekspresowym i to często także osobom, które w przeszłości wykazywały pewne problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań. Jednak za takie przywileje klienci muszą nierzadko słono zapłacić.

Pożyczka w instytucji pozabankowej to koszt o wiele wiele wyższy niż w banku komercyjnym. Pożyczając kilkaset złotych po krótkim czasie jesteśmy zmuszeni oddać w niektórych przypadkach nawet dwa razy tyle. W większości takich firm spłacać zadłużenie trzeba też w ratach nie miesięcznych a tygodniowych. To również jest problematyczne.

Firmy, które oferują ekspresowe pożyczki wyrastają niczym grzyby po deszczu. Powodem tego jest stale rosnące grono potencjalnych pożyczkobiorców. Rośnie również ilość firm, które swoją działalność prowadzą przez Internet. Ekspresowa pożyczka on-line wymaga jedynie złożenia wniosku na specjalnym elektronicznym formularzu, podania  kilku danych osobowych i przesłania skanu dowodu. Po kilkunastu minutach pieniądze z pożyczki mogą już zasilić konto wnioskodawcy.

Emilia Kasińska