Wybieramy tani kredyt na remont domu

2014-05-30 14:07:00

Każdemu kredytobiorcy zależy na tym, by uzyskać z banku kredyt jak najtańszy. Zwłaszcza, gdy jest to kosztowny kredyt na remont domu.

Remont domu rzeczywiście jest poważną inwestycją i najczęściej wymaga dużych nakładów pieniężnych. Dlatego decydując się na takie przedsięwzięcie, klienci najczęściej szukają środków na zewnątrz, zwykle w bankach. Oferta jest oczywiście bogata, bowiem banki są przygotowane na tego rodzaju operacje finansowe. Mogą to być kredyty gotówkowe, jeżeli mowa o kosmetyce domu. Przy poważniejszych remontach, jak wymiana dachów, stolarki okiennej i drzwiowej, nawet modernizacja domu, potrzebne są już zdecydowanie większe pieniądze. Banki oczywiście są na taką ewentualność przygotowane i mają w swojej ofercie również pożyczki oraz kredyty hipoteczne.

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna

Obecnie nie jest łatwo uzyskać kredyt hipoteczny lub pożyczkę hipoteczną. Przy tego rodzaju świadczeniach czas pochłaniają procedury oraz kompletowanie dokumentów, których weryfikacja zajmuje bankom dużo czasu. Najważniejsze jest zabezpieczenie kredytu i pożyczki hipotecznej w postaci odpowiedniej nieruchomości. Odpowiedniej, czyli takiej, którą bank zaakceptuje. Pod tym względem lepsze są jednak pożyczki hipoteczne, które mogą zostać wykorzystane na dowolny cel, nawet na wyposażenie domu po remoncie; ponadto procedury zaciągnięcia tych pożyczek są uproszczone. Z drugiej strony pożyczki hipoteczne są droższe od kredytów hipotecznych.

Przeznaczenie środków z kredytu hipotecznego

Comperia.pl podkreśla, że pieniądze z kredytu hipotecznego na remont domu można przeznaczyć jedynie na zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu, przy czym często trzeba przedstawić faktury w banku. Zdarza się, że czasami można dostać tańsze materiały, ale bez oficjalnego rozliczenia ich nabycia. Dlatego jeżeli ktoś stara się o kredyt hipoteczny na remont domu, powinien szukać takich ofert kredytów hipotecznych, w których banki nie wymagają gromadzenia faktur za zakup materiałów.

Propozycje kredytowe na rynku

Oferta kredytowa banków jest naprawdę bogata i każdy może postarać się o wybór jak najkorzystniejszego i najtańszego dla siebie kredytu. Jednocześnie trzeba pamiętać, że starając się o kredyt na remont domu, wcale nie musi to być kredyt stricte na remont. Na rynku kredytowym jest wiele ciekawych i w miarę tanich ofert kredytów gotówkowych, pożyczek i kredytów hipotecznych, więc przy odrobinie dobrej woli można znaleźć kredyt lub pożyczkę na remont, które spełnią oczekiwania. Jeżeli mimo wszystko ktoś nadal nie wie, jak wybrać ten najkorzystniejszy i najtańszy kredyt, może posłużyć się analizami oraz rankingami opacowanymi przez Comperia.pl.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam