Kredyty w 15 minut - prawda czy mit?

2014-08-29 15:37:00

Uzyskanie kredytu często wymaga dopełnienia sporej ilości formalności, ale zawsze można sięgnąć po kredyty w 15 minut. Jak uzyskać taki kredyt?

Pozyskanie kredytu bardzo często związane jest z rozbudowanymi formalnościami. Dla wielu klientów konieczność poświęcenia czasu, by udać się do oddziału banku, dostarczając wymagane dokumenty, odstręcza ich od korzystania z kredytów.A co gdy zależy nam na czasie, czyli na szybkim dostępie do pożyczanych pieniędzy? Z tego powodu rośnie popularność wszelkiego rodzaju szybkich pożyczek, które oferowane są głównie przez Internet przez pozabankowe firmy pożyczkowe.

Oferta szybkich kredytów w bankach

W związku z popularnością szybkich pożyczek internetowych również coraz większa grupa banków decyduje się na oferowanie kredytów przez Internet. Takie kredyt w 15 minut pozyskać można poprzez serwisy internetowe poszczególnych banków. Atutem tego rodzaju ofert jest to, że wszystkie formalności można w pełni zrealizować przez Internet, czyli bez konieczności odwiedzania oddziału banku. Nie wszyscy klienci banków mają jednak realną możliwość pozyskania kredytów za pośrednictwem Internetu. Problemem bywa między innymi to, że klient banku nie posiada zdolności kredytowej.

Sprawdź też: 5 porad do kredytów gotówkowych na dowód przez Internet

Bank przy kredytach udzielanych za pośrednictwem Internetu opiera się zwykle na wpływach na rachunek danego klienta. Na tej podstawie oceniane są jego dochody i wydatki. Bank może wymagać od klientów dostarczenia dodatkowych dokumentów, czyli przede wszystkim zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu. Z taką sytuacją mogą przede wszystkim spotkać się klienci, którzy zatrudnieni są na czas określony lub na podstawie umów cywilnoprawnych. Dostarczenie dokumentów możliwe jest za pośrednictwem Internetu, gdyż bank przyjmuje dokumenty przysłane za pośrednictwem e-maili w formie zeskanowanego dokumentu w formacie PDF.

Gdzie starać się o kredyt w 15 minut?

Z ofertami kredytów w 15 minut wychodzą przede wszystkim banki internetowe, czyli oferujące wszystkie swoje usługi przede wszystkim za pośrednictwem swoich serwisów WWW. Takimi bankami są mBank (choć bankiem internetowym od chwili połączenia marek grupy nazwać go już nie można) oraz T-mobile Usługi Bankowe. We wspomnianych bankach o kredyt za pośrednictwem Internetu mogą wnioskować nawet klienci, którzy nie posiadają w tych bankach konta.

Sprawdź też: Kredyt przez Internet bez wychodzenia z domu - które banki go oferują?

Przy kredytach w 15 minut trzeba, jednak brać pod uwagę, że pieniądze nie zostanie przelane na konto wnioskodawcy w 15 minut, ale w takim czasie bank zobowiązuje się do przedstawienia decyzji kredytowej. Bank może odmówić przyznania kredytu, poinformować o możliwości udzielenia kredytu z koniecznością dostarczenia dodatkowych dokumentów, udzielić kredytu, a nawet poinformować o możliwości udzielenia kredytu, ale dla innej sumy pieniędzy czy na nieco zmienionych warunkach, co wpływa na czas udostępnienia pieniędzy. 

Tomasz Słupczyński