Zalety ubezpieczenia w podróży

2014-07-15 12:51:32

Dzisiaj ubezpieczyć można dosłownie wszystko. Latem wiele towarzystw ubezpieczeniowych proponuje swoim klientom polisę podczas wakacji. Czy ubezpieczenie podróży warte jest swojej ceny?

Słoneczna pogoda sprawia, że wzrasta liczba urlopowiczów. Wyjazdy wszelkiej maści to jednak, oprócz oczywistych zalet wypoczynku, pewne ryzyko. Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego oferta ubezpieczenia wakacji cieszy się rosnącą popularnością. Polisa może obejmować każdego, kto zdecyduje się na pewien czas opuścić miejsce zamieszkania. Cel podróży nie ma większego znaczenia. Zakres ubezpieczenia jest szeroki. Do powszechnych wypadków należą złamania i skręcenia, które często zdarzają się podczas górskich wycieczek. Istnieją także ubezpieczalnie, które gwarantują ochronę w razie kradzieży bagażu. Ubezpieczenie podróży przydaje się zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie koszty leczenia są o wiele wyższe.

Zakres i kwota ubezpieczenia to kwestia indywidualna. W przypadku niektórych pakietów firma ubezpieczająca wymaga od klienta wykupienia dodatkowych polis, ale to rzadkość. Według rankingów towarzystw ubezpieczeniowych polisę można zawrzeć już od 30 zł. Jeśli wystąpi zdarzenie ubezpieczeniowe, osoba będąca jego uczestnikiem powinna zatelefonować do centrum alarmowego. Owo centrum organizuje pomoc oraz indywidualnie rozlicza każdego w jego imieniu z firmą ubezpieczeniową.

Ubezpieczenie podróży to nieoceniona kwestia podczas wyjazdów zagranicznych. Jego zakres należy dobrać adekwatnie do indywidualnych potrzeb ubezpieczonego. Przed podpisaniem umowy o konkretną polisę trzeba wziąć pod uwagę warunki panujące w miejscu docelowego pobytu, ryzyko wypadków oraz koszty opieki medycznej. Sama polisa nie jest droga, dlatego warto rozważyć jej wykupienie.

Ilona Maciejuk