Na czym polega assistance przy kredytach?

2014-08-05 08:53:09

Usługa assistance jest powszechnie znana jako dodatkowy pakiet do ubezpieczenia samochodowego AC. W ciągu ostatnich kilku lat jest coraz częściej dodawana do produktów finansowych.

Assistance w pierwotnej postaci było pakietem ochronnym, który ma zapewnić bezpieczeństwo w przypadku awarii auta. Aby czuć się bezpiecznie i komfortowo można wykupić tę usługę u swojego ubezpieczyciela. Przyda się również wtedy, kiedy auto zaniemoże na drodze. Wówczas usługa assistance zapewnia odholowanie samochodu.

Assistance do produktów bankowych

W wielu bankach można wykupić usługę assistance do rachunku bankowego. Wówczas można poczuć się bezpieczniej w przypadku wypłaty środków z bankomatu lub w momencie, gdy zgubi się swoją kartę debetową. Assistance w banku to również pomoc fachowców. Często pojawiają się sytuacje, kiedy potrzebna jest pomoc specjalisty. Właśnie wtedy warto posiadać możliwość skorzystania z usługi assistance. Wśród banków trend ten rozpoczął Alior Bank, który oferował użytkownikom konta pomoc ślusarza, elektryka lub hydraulika. Koszt takiego pakietu nie jest wysoki, bowiem jest to kilka złotych miesięcznie. Dzisiaj większość banków oferuje takie warianty do rachunków bankowych. Dodatkowo w niektórych z nich istnieje możliwość wydłużenia lub skrócenia okresu trwania umowy. Klient nie musi nic do tej usługi dopłacać – wszystkie koszty pokrywa centrum pomocowe firmy ubezpieczeniowej.

Assistance do kredytu gotówkowego

Swoistą nowością jest oferta banku Credit Agricole, który oferuje pakiet assistance do... kredytu gotówkowego. W tym przypadku kredytobiorca może liczyć na pomoc w zakresie naprawy RTV i AGD, transportu rzeczy, kiedy dom nie nadaje się do mieszkania oraz utraty kluczy wskutek kradzieży z włamaniem do domu. Dodatkowo w pakiecie znajduje się pomoc w zakresie medycznym. Koszt usługi uzależniony jest od zakresu ochrony oraz od czasu jej trwania. Usługa jednoroczna to koszt rzędu 45 zł, dwuletnia to 91 zł, zaś trzyletnia to 126 zł. Jeżeli nie mamy w domu "złotej rączki", a sami nie radzimy sobie z naprawami, to warto rozważyć wykupienie usługi assistance.

Renata Grochowska