Wybieramy najlepsze ubezpieczenie samochodu

2014-08-06 09:01:31

Posiadanie auta wiąże się z wieloma wydatkami. Jednym z nich jest obowiązkowe w Polsce ubezpieczenie OC, czyli polisa gwarantująca spokój finansowy w przypadku spowodowania przez właściciela pojazdu wypadku lub kolizji.

Samochód to skarbonka bez dna – mawiają właściciele aut. Nie chodzi tylko o ciągłe tankowanie. Mowa przede wszystkim o naprawach oraz przeglądach. Warto jednak pochylić się nad kwestią ubezpieczenia auta, które jest obligatoryjne. Gdzie dzisiaj najkorzystniej ubezpieczyć swój samochód?

Od czego zależy cena OC?

Cena polisy OC zależy od wielu zmiennych. Dlatego często mówi się, że ubezpieczenie to ma charakter indywidualny i spersonalizowany. Koszt rocznej polisy zależy m.in. od tego, czy kierowca miał już na swoim koncie jakiekolwiek wypadki. Samo auto może zawyżyć lub obniżyć cenę składki ubezpieczeniowej. Brane są bowiem pod uwagę następujące wytyczne: marka auta, jego wiek czy przebieg.

Zakres polisy OC

Sam zakres polisy OC jest taki sam w każdej firmie ubezpieczeniowej. Dlatego, wybierając ubezpieczyciela, należy patrzeć wyłącznie na cenę. Rynek jest zróżnicowany i każda firma stara się zachęcić do wyboru swojego ubezpieczenia. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku najrozsądniejszym wyborem będzie najtańsza polisa. Zupełnie inaczej jest w kwestii polisy AC. Wybierając ubezpieczyciela, warto porównać oferty wszystkich firm. Czasami jednak nie należy rokrocznie zmieniać towarzystwa ubezpieczeniowego, ponieważ w ostateczności można być niezadowolonym ze współpracy.

Analiza porównawcza

Porównanie ofert dostępnych na rynku jest o wiele prostsze z internetową porównywarką finansową. Wystarczy podać interesujące klienta wytyczne, a system pokaże dostępne oferty. Oprócz standardowego OC można wykupić również usługę NNW oraz usługę assistance, która przyda się w sytuacji, kiedy będzie konieczność odholowania auta. Wybór odpowiedniej polisy wcale nie musi być skomplikowany. Dzięki dostępowi do Internetu w ciągu kilku minut można poznać wszystkie oferty i wybrać tę najwłaściwszą.

Renata Grochowska