Wybieramy tanie ubezpieczenie komunikacyjne direct

2014-05-14 14:05:00

Ubezpieczenia komunikacyjne direct stają się coraz bardziej popularne. Warto pomyśleć o wybraniu takiej polisy, ale najpierw należy porównać dostępne oferty.

Ubezpieczenie komunikacyjne typu direct to po prostu ubezpieczenie AC i OC, które można zakupić przez Internet lub telefonicznie. Taka polisa działa dokładnie w taki sam sposób, jak polisy zakupione w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego. Różnica polega na tym, że dużo łatwiej ją kupić – nie trzeba wychodzić z domu. Poza tym, taka polisa jest tańsza, ponieważ odchodzą koszty obsługi. Jak pokazują najnowsze dane statystyczne, coraz więcej Polaków decyduje się na tę formę zakupu polisy. Nie powinno nas to wcale dziwić. W końcu każdemu zależy na mniejszych kosztach.

Polisy typu direct są oferowane przez praktycznie wszystkie firmy ubezpieczeniowe. Wybór jest doprawdy ogromny i decyzja, którą opcję wybrać może przysporzyć trochę trudności. Jeśli przyszłoby nam samemu porównywać takie polisy, to mogłoby zająć to naprawdę sporo czasu. Konsument, który chce zakupić taką polisę, w procesie decyzyjnym musi przeanalizować wiele danych. Prawda jest taka, że są to identyczne dane jak w przypadku normalnej polisy. Warto w tym miejscu wspomnieć, że polisa direct jest najczęściej połączeniem OC i AC. Ubezpieczyciel proponuje wówczas łączne rozwiązanie.

Analizowanie kosztów i niuansów polisy na własną rękę to zadanie żmudne, ale można je sobie ułatwić. Dobrą pomocą będą tu wszelkiej maści porównywarki ubezpieczeń. Są to specjalne kalkulatory internetowe oparte o algorytmy, dzięki którym klient może obliczyć, ile wyniesie go polisa direct w różnych towarzystwach. Koszt polisy samochodowej jest uzależniony oczywiście od marki auta, roku produkcji, pojemności jego silnika, a także takich parametrów jak jego przebieg czy liczba szkód. Dla ubezpieczycieli równie ważne są informacje na temat samego właściciela (czy otrzymywał punkty karne, czy spowodował jakiś wypadek etc.).

Krótko mówiąc, chcąc nabyć tanie ubezpieczenie komunikacyjne direct, warto skorzystać z porównywarek ubezpieczeń. Takie kalkulatory ułatwią nam wybór i pozwolą wyselekcjonować ofertę, która jest najbardziej satysfakcjonująca. Oprócz tej pomocy warto kierować się zasadą, że najlepszy ubezpieczyciel to ubezpieczyciel sprawdzony, który posiada już ugruntowaną pozycję na rynku ubezpieczeń w Polsce.

Emilia Kasińska