Korzyści z ubezpieczenia NNW dla turysty

2014-05-16 15:37:00

Wśród Polaków coraz więcej turystów. Podróże nie zawsze jednak w 100 proc. są bezpieczne. Na wypadek nieprzewidywalnych okoliczności warto pomyśleć o ubezpieczeniu na urlopie, zwłaszcza gdy wybieramy się za granicę.

Turystyka staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Lubimy ruszać się z domu i często naszym celem jest zobaczenie nowych miejsc i zdobywanie nowych doświadczeń. Jest to jak najbardziej zrozumiała postawa i nie powinno wcale dziwić, że coraz więcej osób wyjeżdża nie tylko ze swojego miasta, ale również za granicę.

Turystyka to jednak nie tylko przyjemne poznawanie nowych miejsc. Ten rodzaj rozrywki może wiązać się także z nieprzyjemnymi sytuacjami. To właśnie na wypadek takich sytuacji powstały ubezpieczenia NNW dla turystów. Tego typu polisy są skierowane w głównej mierze do osób podróżujących za granicę. Na pewno większość Polaków słyszała w mediach o wakacjach last minute, które kończyły się uziemieniem na lotnisku, bo operator nie był w stanie poradzić sobie z zapewnieniem transportu. Ubezpieczenia NNW mogą obejmować takie sytuacje, ale nie muszą. Na rynku jest wiele propozycji, które posiadają różne zakresy ochrony.

Choć proliferacja oferta ubezpieczeniowych jest czymś faktycznym i częstokroć różnią się one diametralnie od siebie na polu zakresu ochrony, to można wyróżnić ich podstawowe komponenty. Pierwszym z nich jest ochrona na wypadek różnego rodzaju urazów doznanych podczas pobytu za granicą. Jest ona najpopularniejsza. Załóżmy, że na wyjeździe złamiemy sobie rękę lub nogę. Dzięki wykupieniu polisy NNW będziemy w stanie pokryć koszty leczenia i nie będziemy musieli na gorąco próbować uregulować wszystkiego. Może to być trudne, zwłaszcza gdy jesteśmy w kraju którego języka nie znamy. Kolejną opcją jest ubezpieczenie od kradzieży. Najczęściej jest ono ograniczone do pewnej kwoty.

Ubezpieczenie NNW dla turysty niesie ze sobą bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim za w relatywnie niewielką opłatą zapewniamy sobie bezpieczeństwo i lepsze samopoczucie. Nie trzeba się obawiać, że w razie jakiegoś wypadku jesteśmy bezbronni i osamotnieni. Kupno polisy tego typu to wyraz rozsądnego podejścia do zagadnienia podróżowania. Choć może nas porwać wir radości i zachwytu nad nadchodzącą przygodą podróżniczą, to nie wolno w nim zapomnieć, że aby cieszyć się z niej w pełni, niezbędne jest poczucie bezpieczeństwa. To zaś zapewnia nam polisa NNW dla turystów.

Emilia Kasińska