Motocyklisto! Czy wykupiłeś już polisę NNW?

2014-05-26 14:03:00

Posiadacze motocykli nie powinni wyjeżdżać na ulice bez wcześniejszego zabezpieczenia się na wypadek różnego rodzaju nieprzewidzianych zdarzeń drogowych. Ochronić ich może ubezpieczenie NNW.

Motocykliści najczęściej decydują się na kupno jedynie polisy OC i AC, które działają tak samo jak w przypadku tego rodzaju ubezpieczeń dla posiadaczy samochodów. Właściciele jednośladów mają jednak dodatkową opcję, jaką jest ubezpieczenie NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Tego rodzaju ubezpieczenie należy traktować jako polisę na życie, która ma na celu chronienie nas przed konsekwencjami finansowymi wypadków i kolizji drogowych, które mogą diametralnie zmienić ich sposób funkcjonowania na co dzień.

Zakup polisy NNW wydaje się być bardzo dobrym pomysłem tym bardziej dlatego, że jazda motocyklem na drodze pociąga za sobą duże niebezpieczeństwo. Motocykle są szybsze od samochodów i tym samym ich kierowcy są bardziej narażeni na wypadki. Nie chodzi tu nawet o zderzenia z innymi uczestnikami ruchu drogowego, ale po prostu o stracenie panowania nad jednośladem np. na śliskiej nawierzchni. M.in. na ewentualność pojawienia się takich sytuacji powstały polisy NNW. Oferują one różnego rodzaju ochronę. Poszczególne propozycje towarzystw ubezpieczeniowych mogą różnić się proponowanym zakresem ochrony. Ogólnie jednak każda z takich polis pokrywa wydatki związane z pobytem w szpitalu, leczeniem oraz zabiegami operacyjnymi, jakie muszą zostać przeprowadzone w następstwie wypadku na motocyklu.

Skoro wiadomo już, na czym polega działanie polisy NNW, to należy zastanowić, czy warto ją kupić? Wydawać by się mogło, że odpowiedź jest jednoznaczna i brzmi - tak. Trzeba jednak uwzględnić kilka zmiennych. Po pierwsze, zanim zdecydujemy się na kupno polisy NNW dla motocyklisty, należy znaleźć odpowiednią ofertę z wystarczająco szerokim zakresem ochrony. TU często proponują produkty zawierająca wiele wyłączeń. Dopiero po dokładnym ich przestudiowaniu można podjąć świadomą decyzję. Po drugie, należy zastanowić się, czy w najbliższym roku będziemy dużo jeździć naszym jednośladem. Jeśli nie planujemy dalekich wyjazdów, to warto pozostać jedynie przy OC i AC.

Zakup polisy NNW dla motocyklisty to dobry pomysł, z którego warto skorzystać. Jest to przede wszystkim dodatkowa ochrona w razie wypadku lub jakiegoś uszczerbku na zdrowiu. Specyfika jazdy motorem sprawia, że jest ona znacznie niebezpieczniejsza niż jazda samochodem. To właśnie dlatego kupno ubezpieczenia NNW jest rozwiązaniem jak najbardziej wskazanym.

Ilona Maciejuk