Dokąd po tani kredyt na majowe wydatki?

2014-04-22 08:30:00

Wiosna to okres wzmożonych wydatków remontowych, ale też wzrastających potrzeb konsumpcyjnych. Jeśli nasza bieżąca sytuacja finansowa nie pozwala im sprostać, ratunkiem może być kredyt gotówkowy.

Okres wiosenny nieodzownie kojarzy się z realizacją planów zakupowo-remontowych poczynionych w zimie i rosnącymi wydatkami. Nierzadko zdarza się, że chcemy już zrealizować pierwszy w nowym roku wyjazd zagraniczny lub spędzić majowy weekendu w miejscu pozwalającym się zrelaksować i wypocząć. Innym razem organizujemy rodzinne spotkania, które niestety również pochłaniają zasoby budżetu domowego. Jeśli nie możemy spełnić swoich oczekiwań, ponieważ nie pozwala nam na to stan naszego konta osobistego, pomocne mogą okazać się kredyty gotówkowe, które w przypadku rozłożenia da korzystne i niskie raty nie będą uciążliwe.

Korzystając z porównywarki finansowej Comperia.pl, sprawdziliśmy najkorzystniejsze oferty drobnych kredytów gotówkowych. Przyjęliśmy założenie, że interesuje nas kwota kredytu w wysokości 3 tysięcy zł, którą spłacimy w ciągu najbliższych 24 miesięcy.

Wobec powyższych założeń najciekawszą ofertę proponuje Getin Bank. Oprocentowanie rzeczywiste kredytu gotówkowego wynosi w tym przypadku 13,13 proc. (RRSO) i zawiera 2,49-procentową prowizję. Wysokość miesięcznej raty, jaką będziemy musieli spłacać przez następne 24 miesiące, to 141,74 zł. Co więcej, bank nie wymaga ubezpieczenia kredytu, a maksymalny okres spłaty może zostać ustalony nawet na 7 lat. Całkowity koszt kredytu w Getin Banku wyniesie 3 401,76 zł.

Kolejną interesującą propozycję dostępną dla wszystkich klientów posiada w swojej ofercie ING Bank Śląski. W ramach Pożyczki Standardowej z zabezpieczeniem możemy liczyć na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania na poziomie 13,23 proc., co da miesięczną ratę w wysokości 141,92 zł. W tym przypadku bank nie pobiera prowizji, jednak jeśli chcemy otrzymać przedstawione powyżej warunki, musimy liczyć się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia. W przeciwnym wypadku oprocentowanie kredytu wzrośnie. Na plus oferty ING można dodać swobodny wybór dnia, w którym będziemy spłacali nasze raty.

Na rynku znaleźć można jeszcze wiele innych propozycji kredytów gotówkowych, z niewiele wyższym oprocentowaniem. Każdy z nich będzie posiadał określone wady i zalety, więc należy zwrócić uwagę na jak najlepsze dostosowanie kredytu do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam