Wybór najtańszego kredytu gotówkowego może nie być trudny

2014-04-24 10:28:00

Wybór najtańszego kredytu gotówkowego nie musi wiązać się z poświęceniem cennych godzin na analizowanie poszczególnych ofert bankowych. Wystarczy stosować się do kilku zasad.

Kredyty gotówkowe cieszą się dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Nie powinno nikogo to wcale dziwić. Kredyty tego typu to instrumenty finansowe skrojony pod kątem potrzeb osób chcących nabyć określone dobra konsumpcyjne. W tej chwili oferta kredytów gotówkowych jest bardzo szeroka. Banki prześcigają się w działaniach mających na celu przyciągnięcie uwagi nowych klientów, a najłatwiej tego dokonać proponując różnego rodzaju promocje.

Wybranie właściwego kredytu gotówkowego nie musi być trudne, jeśli wiemy, czego szukamy i na jakie kryteria warto spoglądać. Na samym wstępie należy zaznaczyć, że to, jaką ofertę wybierzemy, jest w dużym stopniu uzależnione od tego, co chcemy za taki kredyt kupić. Wracając jednak do ogólnych informacji, to można powiedzieć, że najważniejsze podczas podejmowania decyzji jest zwrócenie uwagi na koszty kredytu. Nie mamy tu na myśli jedynie stopy oprocentowania. Chodzi nam raczej o koszty całkowite pożyczki. W koszt całkowity wchodzą zaś takie komponenty jak m.in. prowizja, ubezpieczenie, opłaty operacyjne oraz oprocentowanie. Dopiero po podsumowaniu tych wszystkich kosztów poznamy ostateczną cenę kredytu gotówkowego. Pomocne w wyborze odpowiedniego kredytu gotówkowego okażą się z całą pewnością porównywarki kredytowe, dostępne w Internecie. Można dzięki nim ustalić określić parametry pożyczki, które nas interesują, porównując dostępne oferty banków właśnie pod ich kątem - otrzymamy więc wyniki dostosowane do naszych oczekiwań.

Jeśli, uwzględniając wymienione kryteria, poświęcimy nieco czasu i uwagi na analizę różnych ofert kredytów gotówkowych, to znalezienie tej najtańszej nie powinno sprawić nam dużej trudności.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam