Skąd pożyczyć na święta?

2014-04-09 13:19:00

Zbliżanie się Świąt Wielkanocnych najlepiej widać w bankach i marketach. Banki jednak również przystąpiły już do świątecznej akcji kredytowej. Skąd najlepiej, czyli najtaniej, pożyczyć na święta?

Dwa razy w roku obchodzimy święta tak poważne, że chcemy wypaść jak najlepiej; pragniemy, aby zaproszeni najbliżsi wyszli z przyjęcia świątecznego zadowoleni. W naszej polskiej tradycji „zastaw się, a postaw się” jest nadal aktualne. Na okres świąteczny wyznacza się też wiele uroczystości ślubnych, a to kosztuje – dlatego wiele osób decyduje się na pożyczenie pieniędzy.

Kredyty na Święta mają w swojej ofercie banki, a także prywatne firmy pożyczkowe. Decydujący się na sfinansowanie Świąt za pieniądze z kredytu mają problem, gdzie udać się po najkorzystniejszy. Odradza się opcję kredytów w instytucjach pozabankowych – kredyty w tych firmach są zdecydowanie za drogie. Pozostają zatem kredyty bankowe. Oferta kredytów świątecznych w bankach jest bogata, ale i kosztowna. Jak wybrać ten najtańszy i najkorzystniejszy kredyt gotówkowy? Nie jest to łatwe. Jeżeli już braliśmy w bankach kredyty i spłacaliśmy je bez żadnych poślizgów, to możemy się spodziewać reklamowych ofert kredytów gotówkowych przesyłanych pocztą. No właśnie – „reklamowych”. Reklamy niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Należy jednak pamiętać, że kredyty świąteczne – tak bardzo reklamowane przez banki – są zazwyczaj droższe od innych, gdyż marketing bankowy jest w takich sytuacjach bardzo skuteczny. Poza tym banki, a także sklepy, starają się w tym czasie „wypchnąć” produkt, który zwykle nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem klientów, stąd wszelkiego rodzaju promocje, rabaty i upusty. Może zatem lepiej sięgnąć po standardowe oferty kredytowe? Ale gdzie i po jakie? Najlepiej nie zwracać uwagi na reklamy i dokładnie przeanalizować ofertę bankową, sprawdzić rankingi, porównać oferty i wszystko przeanalizować. Z okazji Świąt sięgamy najczęściej po stosunkowo niewielkie kwoty, więc wybór nie powinien być zbyt trudny.

Comperia.pl proponuje kredyty gotówkowe w ING Bank Śląski oraz w Eurobanku. W tej chwili są to najtańsze i najkorzystniejsze oferty. Należy pamiętać, że promocje kiedyś się kończą, a wówczas często pozostają do spłacenia kredyty droższe niż te standardowe. Polacy z roku na rok rzadziej sięgają po kredyty na Święta, więc banki muszą się dobrze postarać, aby sprzedać swoje produkty.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam