Emeryci też obsługują konta osobiste przez Internet

2014-04-22 20:52:00

Konta osobiste, z których można korzystać drogą internetową, to rozwiązanie nie tylko dla młodych osób. Emeryci też mogą je obsługiwać bez problemów.

Coraz więcej banków w swojej ofercie posiada konta internetowe. Są to zwykłe konta osobiste, które mogą być obsługiwane przez Internet. Obsługa takiego konta jest bardzo prosta i polega na tym, że wchodzimy na stronę bankowości internetowej naszego banku. Tam logujemy się na nasze konto poprzez panel użytkownika. W panelu mamy do wyboru cały szereg działań, takich jak np. wysłanie przelewu, sprawdzenie historii transakcji, sprawdzenie blokad na koncie etc. Liczba usług i możliwości jest uzależniona od sposobu rozbudowania i organizacji panelu przez sam bank. Po wykonaniu czynności, która nas interesowała, wystarczy nacisnąć przycisk "wyloguj" i można bezpiecznie wrócić do pozostałych czynności dnia powszedniego.

Korzystanie z bankowości elektronicznej jest bardzo wygodne. Zaoszczędzamy w ten sposób czas, ponieważ nie jesteśmy zmuszeni do ekskursji do placówki banku lub do bankomatu. Praktyczność i szybkość takiego rozwiązania dostrzegają młodzi ludzie, którzy należą do grona najczęstszych posiadaczy takich kont. To oczywiście nie dziwi, ponieważ ta grupa odbiorców cechuje się otwartością na nowatorskie rozwiązania. Trzeba jednak zaznaczyć, że konta osobiste przez Internet to rozwiązanie, które nie powstało tylko dla młodych ludzi.

Konta internetowe mogą być idealnym rozwiązaniem dla osób starszych. Z ich pomocą emeryci odkryją, iż korzystanie z usług bankowych jest tak wygodne, że prawie niezauważalne. Dla osób starszych konta tego typu przedstawiają dużą wartość zwłaszcza ze względu na to, że umożliwiają im realizację przelewów i opłat bez wychodzenia z domu. Jest to niebagatelne udogodnienie, które może wielu nas uchronić przed koniecznością opłacenia niechcianych odsetek od spóźnionej opłaty za telefon czy kablówkę.  

Wiele starszych osób obawia się, że nie poradzi sobie z obsługą takich kont. Takie obawy są bezpodstawne, ponieważ internetowa obsługa konta osobistego bywa  maksymalnie uproszczona tak, by stała się intuicyjna. Wystarczy krótki trening z myszką i klawiaturą na wersji demonstracyjnej bankowości elektronicznej wybranej instytucji oraz zapoznanie się ze szczegółami funkcjonowania samego konta, aby z niego później korzystać w sposób regularny.

Krótko mówiąc, Internet daje nowe możliwości emerytom, pozwalając im korzystać z usług bankowości internetowej i ułatwiać ich życie w sposób, którego wcześniej nie znali.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam