Doradca czy bank - kto lepiej doradzi przy kredycie hipotecznym?

2014-05-23 12:05:00

Kredyt hipoteczny można zaciągnąć, korzystając z pomocy doradcy bankowego lub niezależnego doradcy kredytowego. Kto lepiej doradzi?

Rosnąca liczba banków oraz produktów finansowych nie sprzyjają podejmowaniu racjonalnych decyzji dotyczących pożyczek. Znalezienie optymalnej oferty kredytu hipotecznego wymaga poświęcenia na ten cel sporej ilości czasu. Udanie się po pomoc do niezależnego doradcy finansowego jest szczególnie wskazane, gdy kredytobiorcy nie zależy na skorzystaniu z oferty konkretnego banku. Stali klienci danej instytucji często mogą liczyć w niej na preferencyjne traktowanie, dzięki czemu nie muszą zastanawiać się nad korzystaniem z doradztwa kredytowego.

Oszczędność czasu

Pomoc doradcy finansowego pozwala pozwala skrócić czas oczekiwania na kredyt hipoteczny. Doradcy finansowi są w stanie z łatwością dobrać najlepszą ofertę dla danego kredytobiorcy. Nie bez znaczenia jest to, że posiadają oni szczegółową wiedzę na temat elementów ofert kredytów hipotecznych. Taka wiedza pozwala na negocjowanie pewnych warunków. Skorzystanie z usług doradcy kredytowego jest szczególnie wskazane w przypadku wnioskodawców niemających zbyt dużego doświadczenia oraz wiedzy o rynku finansowym. 

Atrakcyjne warunki kredytu

Współpraca z doradcą finansowym to szansa na wynegocjowanie lepszej oferty kredytu hipotecznego. Wynika to przede wszystkim z tego, że z reguły doradcy finansowi mogą liczyć w bankach na lepsze warunki niż klient indywidualny. Atutem doradców kredytowych jest m.in. doświadczenie w negocjacjach z bankami oraz znajomość panujących w nich procedur. Instytucje finansowe także chętnie współpracują z rzetelnymi pośrednikami finansowymi. Skorzystanie z usług zewnętrznych doradców finansowych, którzy nie działają z ramienia konkretnego banku czy instytucji finansowej, pozwala na wysłanie przez doradcę w imieniu klienta wniosków kredytowych do różnych pożyczkodawców. Doradca kredytowy jest w stanie wyjaśnić klientowi wiele zagadnień dotyczących umowy kredytowej, co ułatwia podjęcie właściwej decyzji. Jest to wyjątkowo ważne w przypadku długoterminowego kredytu hipotecznego. 

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam