CashBack przyda się na majówce

2014-04-14 09:19:00

Usługa CachBack pozwala na wypłacenie pieniędzy w sklepach oraz punktach obsługi honorujących transakcje bezgotówkowe. Jak Cash Back może przydać się na majówce?

Noszenie przy sobie sporej gotówki jest zdaniem wielu osób niezbyt bezpieczne i niewygodne, a co za tym idzie, coraz mniej popularne. Rosnąca liczba klientów zamiast transakcji gotówkowych dokonuje płatności z wykorzystaniem kart płatniczych. Pomimo powszechności w stosowaniu kart na co dzień, wielu spośród ich użytkowników przekonuje się, że podczas wakacji czy weekendowego wypoczynku za miastem warto mieć przy sobie gotówkę. Bardzo często z licznych atrakcji turystycznych nie można skorzystać bez gotówki. W wielu miejscach oferujących rozrywkę, a nawet w restauracjach nie ma możliwości zapłacenia za towary lub usługi kartą. Z takimi sytuacjami można spotkać się zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie punkty usługowe nie mają terminali do realizowania transakcji bezgotówkowych. Nierzadko wynika to z wysokich opłat związanych z utrzymaniem terminala. Ponadto w niewielkich miastach dostęp do bankomatów może być ograniczony. Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest możliwość wypłaty pieniędzy w sklepie poprzez wykorzystanie usługi CashBack. Gdy mamy taką szansę, a inne sposoby na zdobycie gotówki wydają się trudno dostępne, warto się na to zdecydować.

Jak skorzystać z usługi CashBack?

Klient chcący skorzystać w sklepie z wypłaty pieniędzy powinien przede wszystkim poinformować sprzedawcę o chęci uzyskania gotówki podczas płatności za zakupy kartą. Sklep, w którym chce się skorzystać z usługi CashBack, powinien akceptować płatności bezgotówkowe oraz obsługiwać CashBack. Obecnie coraz więcej placówek decyduje się na takie rozwiązanie. Bardzo często z omawianej usługi można skorzystać na stacjach benzynowych. Wypłata gotówki za pomocą CashBack nie wymaga drogich zakupów. Kwota pozostawiana w sklepie  może być dowolna, a korzystając z CashBack można otrzymać jednorazowo do 200 zł. Jeśli klient nie ustawił żadnych limitów na tego typu transakcje, w ciągu jednego dnia za pośrednictwem usługi CashBack możliwe jest wykonanie większej liczby wypłat.

CashBack nie tylko na wakacjach

CashBack staje się coraz popularniejszy wśród klientów oraz usługodawców. Jest przydatny nie tylko na wycieczkach za miastem, ale także w sytuacjach, gdy w miejscu, w którym przebywamy, nie można znaleźć bankomatu, ale działają usługodawcy oferujący CashBack. Możliwość skorzystania z usługi jest również dogodnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy gotówki, a bankomat znajdujący się w pobliżu należy do obcego banku, a więc skorzystanie z niego wiąże się z koniecznością zapłaty prowizji, podczas gdy usługa CashBack z reguły nie jest dodatkowo płatna.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam