Gdy na wakacjach trudno o bankomat

2014-05-12 12:04:00

Co zrobić, gdy będąc na wakacjach, nie możemy znaleźć żadnego bankomatu, a musimy wypłacić pieniądze?

Przygotowując się do wyjazdu na wakacje, zawsze warto przygotować pewną kwotę, którą będziemy mieli przy sobie. W wielu punktach usługowych konieczne będzie posługiwanie się gotówką. W odróżnieniu od korzystania z kart debetowych czy kredytowych jest to również tańsze rozwiązanie, gdyż nie trzeba płacić kosztów związanych z przewalutowaniem pieniędzy już poza granicami kraju z czym mamy do czynienia przy użytkowaniu kart debetowych czy kredytowych. Z drugiej strony, zbyt duża ilość pieniędzy w gotówce to ryzyko związane z jej kradzieżą. Z tego powodu warto mieć przy sobie nawet, jako zabezpieczenie karty płatnicze.

Sprawdzenie dostępności bankomatów

W mniejszych miejscowościach turystycznych, a zwłaszcza poza granicami kraju, można spotkać się  trudnościami w znalezieniu bankomatów. Przed wyjazdem na wakacje zawsze warto sprawdzić, czy bankomaty w ogóle będą dostępne w miejscu, do którego się udajemy.

Skorzystanie z opcji CashBack

Posiadając kartę debetową, a potrzebując gotówki na wakacjach, zamiast korzystać z bankomatów można również wykorzystać coraz bardziej popularną usługę CashBack. Jest ona dostępna w coraz większej liczbie sklepów czy stacji benzynowych. Usługa ta pozwala na wypłacenie drobnych sum pieniędzy przy realizowaniu zakupów u danego usługodawcy. Tego rodzaju usługa pozwala na wypłacenie pieniędzy w miejscowości, w której nie ma bankomatów lub gdy nie posiadamy wiedzy o tym, gdzie bankomat można znaleźć. Jednorazowo korzystając z usługi CashBack można wypłacić do 200 zł. Nie ma problemów, by takich transakcji dokonać kilka jednego dnia, co pozwala na pozyskanie większej kwoty w gotówce. Wydatki na zakupy, które pozwalają na skorzystanie z usług CashBack, nie muszą być wysokie. Wystarczy kupić jakikolwiek produkt nawet za kwotę kilku złotych, by móc wypłacić dodatkowo skorzystać z opcji wypłacenia gotówki. Coraz większa liczba usługodawców decyduje się na instalowanie odpowiednich terminali do obsługi usługi CashBack.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam