Rowerzysto - zaopatrz się w ubezpieczenie NNW

2014-04-29 13:24:00

Ubezpieczenia NNW to polisy, z których mogą - i powinni - korzystać także rowerzyści.

Posiadanie roweru oraz jeżdżenie nim regularnie jest bardzo wygodne i coraz więcej osób decyduje się na kupno roweru dla siebie lub dla bliskich. Jazda jest przyjemna, pozwala zaoszczędzić pieniądze, które trzeba byłoby wydać na bilety komunikacji miejskiej czy paliwo do samochodu, i ogólnie poprawia zdrowie oraz nastrój. Jazda na rowerze to jednak nie tylko same plusy i korzyści. Rowerzyści to uczestnicy ruchu drogowego, którzy muszą być bardzo uważni. W szczególności muszą zwracać uwagę na kierowców samochodów.

Jeśli mamy wysokiej jakości rower, to dobrze jest go ubezpieczyć zarówno polisą casco, jak i polisą OC. Wielu właścicieli takich rowerów zapomina jednak o tym, że polisa powinna obejmować nie tylko sprzęt, ale także samego rowerzystę. Właśnie w tym celu firmy ubezpieczeniowe posiadają w swoich ofertach ubezpieczenia NNW dla rowerzystów. Skrót NNW oznacza „ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków”. Taka polisa chroni najcenniejsze dobra, czyli życie oraz zdrowie właściciela roweru. Jest to przykład ubezpieczenia osobowego.  

Mogłoby się wydawać, że jazda na rowerze nie jest szczególnie niebezpieczna i nie wymaga takiego typu ochrony. Praktyka życiowa pokazuje jednak, że wypadki z udziałem rowerzystów są bardzo częste. Jeśli wykupimy polisę NNW to możemy liczyć na ochronę w sytuacji, kiedy doznamy nieszczęśliwego wypadku, którego konsekwencją będzie jakiś uszczerbek na naszym zdrowiu. Ubezpieczenie tego typu dla rowerzysty może mieć różnych zakres ochrony. Zanim więc zdecydujemy się na kupno takiej polisy, dobrze jest dokładnie ją przeczytać tak, aby wiedzieć na jakie zabezpieczenie w razie wypadku możemy liczyć.

Rowerzyści nieposiadający jeszcze ubezpieczenia NNW powinni przemyśleć taką opcję z wyżej wymienionych względów. Polisa NNW, która została dobrze i świadomie wybrana, gwarantuje nam bardzo dobrą pomocą i świadczenie finansowe, z którego będziemy na pewno zadowoleni. Dodatkowe koszty związane ze składką warto ponieść, jeśli suma ubezpieczenia jest wysoka, bo to właśnie od niej uzależniona jest wysokość świadczenia, na które będziemy mogli liczyć.

Podsumowując, polisa NNW dla rowerzysty to dobry pomysł. Opłaca się ją wykupić, bo dzięki niej będziemy czuć się na drodze bezpieczniej. Takie ubezpieczenie chroni nas, więc nie zapominajmy o nim podczas kupowania polisy OC i casco dla samego roweru.

Tomasz Słupczyński