Przedstawiamy najtańsze kredyty gotówkowe na 5 000 zł w kwietniu 2014

2014-04-17 14:37:00

Decydując się na kredyt gotówkowy na 5 000 zł, warto sprawdzić oferty promocyjne, by wybrać najtańszą pożyczkę.

Zaciągając kredyt gotówkowy, przed udaniem się do instytucji, w której korzysta się z rachunku osobistego, warto sprawdzić, jak prezentują się oferty innych banków. Nie zawsze ten, w którym mamy konto, zapewni nam najatrakcyjniejsze warunki kredytowania. Oferty kredytów gotówkowych zmieniają się bardzo szybko. Banki chętnie tworzą promocyjne oferty, w tym obniżki przygotowane na specjalne okazje takie, jak np. święta.

Decydując się na kredyt gotówkowy na 5 000 zł w kwietniu 2014, warto udać się Deutsche Banku Polska. W promocji „Taniej być nie może” instytucja oferuje „Db Kredyt Gotówkowy” z obniżonym oprocentowaniem nominalnym, którego wartość zamyka się w granicach 7,99 proc. Specjalne oprocentowanie dotyczy produktów finansowych do 50 000 zł zaciąganych maksymalnie na 7 lat. Prowizja od zobowiązania wynosi 5 proc., a więc w przypadku kredytu na 5 000 zł wyniesie 250 zł. Zaciągając pożyczkę na 36 miesięcy, rata wyniesie 164,49 zł, a dla kredytu na okres 72 miesięcy - 92,02 zł. Warto zauważyć, że w obu przypadkach wysokość miesięcznej raty jest o kilka złotych niższa od jej średniej wartości na rynku kredytów gotówkowych. 

Na drugim miejscu w rankingu najtańszych kwietniowych kredytów gotówkowych do 5 000 zł, dostępnych zarówno dla nowych, jak i stałych klientów, plasuje się oferta Getin Banku. Instytucja oferuje kredyt gotówkowy z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 9,9 proc. Maksymalny okres kredytowania, podobnie jak w Deutsche Banku Polska, to 7 lat. Od interesanta nie wymaga się wykupienia ubezpieczenia. Wysokość raty oraz niezbędne do przedstawienia dokumenty zależą od indywidualnej oceny klienta przez instytucję. Wysokość prowizji od promocyjnego kredytu gotówkowego w Getin Banku wynosi 2,49 proc. W przypadku kredytu na kwotę 5 000 zł zaciąganego na 36 miesięcy, prowizja wyniesie 124,5 zł, a miesięczna rata 165,11 zł. Dla 72-miesięcznego okresu kredytowania oferta Getin Banku nie jest już tak atrakcyjna, ponieważ oprocentowanie nominalne wzrasta do 16 proc.

W przypadku okresu kredytowania wynoszącego 72 miesiące spośród ofert kredytów gotówkowych kierowanych do wszystkich klientów w kwietniu 2014również najlepiej wypada oferta Deutsche Banku. Kredyt gotówkowy "Taniej być nie może”. Na drugim miejscu plasuje się propozycja Meritum Banku, choć udostępniany przez instytucję kredyt osiągalny jest tylko dla najlepszych klientów. Oprocentowanie nominalne pożyczki wynosi 8,9 proc., a rata przy 5000 zł kwoty kredytowania wyniesie 94,37 zł.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam