Która pożyczka hipoteczna opłaca się w kwietniu 2014 najbardziej?

2014-04-15 19:11:00

Wybierając pożyczkę hipoteczną, warto porównać jak najwięcej dostępnych ofert. By osoby zainteresowane pożyczką nie musiały tracić na to czasu, sprawdziliśmy, w których bankach w kwietniu 2014 można było uzyskać finansowanie najtaniej.

Decydując się na pożyczkę hipoteczną, dobrze sprawdzić oferty promocyjne. Jak wiadomo, niższe koszty zobowiązania są gwarancją łatwiejszej spłaty. W kwietniu 2014 r. na pierwsze miejsce spośród najtańszych pożyczek hipotecznych wysuwa się promocja banku Citi Handlowego. Proponowane przez instytucję oprocentowanie nominalne wynosi 5,93 proc. Bank pobiera od udzielonej kwoty 1 proc. prowizji, a by móc skorzystać z niższej marży klient musi założyć w instytucji konto i zadeklarować regularne wpłaty wynagrodzenia na nie. Minimalna kwota pożyczki wynosi 40 tys. zł, a maksymalny okres kredytowania to 20 lat. Kwota, jaką można otrzymać, może sięgać 70 proc. wartości nieruchomości.

Kolejne miejsce w rankingu najtańszych pożyczek hipotecznych kwietnia 2014 r. zajmuje oferta Raiffeisen Polbanku. Proponowany przez instytucję produkt finansowy może być zaciągnięty na okres do 20 lat, a za otrzymać można kwotę do 70 proc. wartości domu lub mieszkania. Oprocentowanie nominalne pożyczki wynosi 5,97 proc., prowizja 0 proc. Minimalna suma, jaką można uzyskać w Raiffeisen Polbanku w ramach pożyczki hipotecznej wynosi 30 tys. zł.

Wśród ofert promocyjnych wymienić należy m.in. tę, którą udostępnia ING Bank Śląski. W ramach oferty kredytobiorca może liczyć na uzyskanie maksymalnej kwoty wynoszącej nawet 80 proc. wartości nieruchomości, a minimalna wysokość pożyczki to 40 tys. zł. Najdłuższy okres kredytowania to 25 lat. Oprocentowania nominalne oferowane przez ING Bank Śląski wynosi 6,29 proc. Pożyczkobiorca nie jest zobowiązany do wykupienia polisy na życie, a instytucja akceptuje różne źródła dochodów. Decydując się na ubezpieczenie w opcjach standardowej oraz Premium, można liczyć na dodatkowe obniżenie marży. W przypadku ubezpieczenia standardowego marża jest zmniejszana o 0,1 proc., a wykupując ofertę Premium, klient ma szansę na obniżkę o 0,2 proc. „Pożyczka hipoteczna - oferta promocyjna” wiąże się z prowizją wynoszącą 2,2 proc.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam