Dokąd po tanią pożyczkę w kwietniu 2014?

2014-04-25 12:03:00

Pożyczki w prywatnych instytucjach to coraz częściej wybierane produkty finansowania. Dokąd udać się po tanią pożyczkę w kwietniu 2014 roku?

Rynek pożyczek oferowanych przez prywatne instytucje finansowe stale się rozwija. Łatwość w zdobyciu dodatkowych pieniędzy i mniej formalności niż w przypadku kredytów gotówkowych sprawiają, że wielu klientów niemających czasu na dostarczenie oraz wypełnienie sterty dokumentów wybiera oferty prywatnych firm pożyczkowych. Atutem omawianych rozwiązań jest również możliwość otrzymania wsparcia pieniężnego nawet przy gorszej zdolności kredytowej, co więcej, wiele firm finansowych zapewnia pożyczki nawet klientom, którzy nie mogą wykazać się pozytywną historią w BIK-u. Brak wymogu wykazywania się wysoką zdolnością i odpowiednią wiarygodnością kredytową to jedne z częstych powodów dużego zainteresowania pożyczkami pozabankowymi. Coraz więcej osób ma problemy ze spłatą zobowiązań, co skutkuje zmniejszeniem szans na kredyt bankowy.

Z jakich pożyczek można skorzystać?

Rynek pożyczkowy oferuje szeroką gamą produktów finansowych, które klient może dopasować do sowich potrzeb. Największe szanse na pożyczkę mają klienci dysponujący zabezpieczeniem w postaci nieruchomości lub ruchomości. Bez nich można liczyć na dużo niższe kwoty. Pożyczki można otrzymać w firmach, które posiadają oddziały na terenie całego kraju lub udzielają wsparcia finansowego poprzez przedstawicieli, którzy zapewniają obsługę domową. Za pośrednictwem takich instytucji można otrzymać do kilkunastu tysięcy złotych. Zobowiązania są udzielane również przez firmy, które działają za pośrednictwem Internetu. W tym przypadku pożyczenie pieniędzy wymaga najmniej formalności. Z drugiej strony w ten sposób można otrzymać niewielkie kwoty, które przy pierwszej pożyczce rzadko przekraczają 1,5 tys. zł.

Pożyczki przez Internet

W firmach pożyczkowych pożyczających także przez Internet dodatkowe pieniądze można otrzymać niemal od ręki. W ofercie Vivus.pl, można liczyć na uzyskanie najwyższej na rynku prywatnych instytucji finansowych kwoty (mowa o pierwszych pożyczkach), bo aż 1400 zł. Maksymalna wysokość zobowiązania w Vivus.pl to 3,5 tys. zł dla klientów, którzy regularnie spłacali dotychczasowe raty. Dobrze wiedzieć, że pierwsza pożyczka w Vivus.pl jest udzielana bez żadnych kosztów - pod warunkiem terminowej spłaty zobowiązania. Jeśli pożyczkobiorca spełni ten wymów, nie będą naliczane ani odsetki, ani dodatkowe opłaty za usługę. Vivus.pl bada jednak BIK klienta za jego zgodą (bez której nie można uzyskać finansowania).

Bez weryfikacji informacji w BIK pożyczkę można uzyskać między innymi w Lendon.pl. W tej firmie pierwsze zobowiązanie może wynieść do 500 zł. Wsparcie finansowe może być udzielone, podobnie jak w Vivus.pl, na okres 30 dni. Kolejne pożyczki w Lendon.pl mogą opiewać na wyższe sumy, a maksymalna kwota może wynieść 3 tys. zł.

Emilia Kasińska