Karty kredytowe ze zniżkami na bilety lotnicze

2014-05-19 15:05:00

Banki w walce o klienta proponują rozwiązania, które mogą okazać się niezwykle korzystne dla określonych grup odbiorców. Jedną z takich grup są osoby korzystające z usług linii lotniczych, które zapłacą za bilet kartą kredytową.

W ofertach banków znaleźć można coraz to nowsze propozycje, które gwarantują oszczędności w ramach prowadzonego trybu życia. Duże grono tego typu okazji dotyczy kart kredytowych, które łączą zarówno podstawowe funkcje tego typu kart, jak i programy lojalnościowe lub inne rozwiązania oznaczające korzyści podczas dokonywania zakupów za określone produkty lub usługi. Jedną z ciekawszych i naprawdę interesujących propozycji są karty kredytowe stworzone z myślą o osobach korzystających z usług linii lotniczych.

Dla osób regularnie korzystających z transportu lotniczego wszelkie zniżki i promocje są bardzo mile widziane. Dlatego też banki oferują karty kredytowe, dzięki którym za bilety lotnicze możemy płacić mniej. Taką ofertą posiada między innymi Citibank Handlowy, który wspólnie z liniami lotniczymi LOT i WIZZ przygotował dwie karty. Dzięki nim możliwe jest dość znacznie obniżenie kosztów podróży i korzystanie z dodatkowych usług, takich jak np. przelot wyższą klasą, czy zniżki na wynajem samochodów. Karty działają na zasadzie programów lojalnościowych, w ramach których zdobywamy punkty wymienne na nagrody. Z pewnością jest to łakomy kąsek nawet dla osób, które korzystają z samolotów, a do tej pory nie posiadały kart kredytowych. W takiej sytuacji ich zdobycie może wiązać się z istotnymi korzyściami, a przy założeniu, że kartę będziemy spłacali regularnie w okresie bezodsetkowym, nie będzie ona dla nas żadnym dodatkowym kosztem.

Warto zauważyć, że na rynku można znaleźć zdecydowanie więcej ofert kart kredytowych, których posiadanie będzie oznaczało korzyści dla naszych codziennych wydatków. Pomijając już usługi typu cashback za zakupy dokonywane w określonych sklepach, należy zwrócić uwagę właśnie na różnego rodzaju programy lojalnościowe, które można dopasować do własnych potrzeb i stylu życia. Dzięki nim możemy nie tylko oszczędzić na zakupach, ale zdobyć atrakcyjne nagrody. Pamiętając o odpowiednim korzystaniu z karty kredytowej, nie będzie nas to nic kosztowało.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam