Dokąd po tanie konto bankowe dla studenta

2014-04-29 11:06:00

Banki często dedykują swoje produkty określonym grupom klientów. Jedną z nich są studenci, którzy ciągle mogą liczyć nawet na darmowe konta bankowe.

Studenci, nawet niepracujący, mogą liczyć na dość dużą przychylność banków w kwestii otwierania rachunków osobistych. Wiele banków posiada w swojej ofercie dedykowane tej grupie konsumentów konta, które w porównaniu do standardowych ROR-ów gwarantują wiele korzyści. Co więcej, w wielu przypadkach konto takie może okazać się całkowicie darmowe.

Doskonałym przykładem taniego konta studenckiego jest Konto dla Młodych w PKO BP. Studenci decydujący się na ten rachunek mogą liczyć na brak opłat za prowadzenie konta, darmowe przelewy i wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą, a po spełnieniu określonych warunków, także na brak opłat za kartę. Warunkiem jest dokonanie w miesiącu minimum 5 transakcji bezgotówkowych. Jeśli nie spełnimy tego założenia, bank naliczy nam opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie za prowadzenie konta. Warto też zaznaczyć, że kwota ta będzie pomniejszana o 1 zł po wykonaniu każdej transakcji bezgotówkowej. Student otrzyma w tym przypadku także pełen dostęp do bankowości internetowej, a nawet możliwość skorzystania z kredytu odnawialnego z zerową opłatą za jego udzielenie. Co ciekawe, wniosek w sprawie przyznania kredytu odnawialnego można złożyć już w dniu otwarcia konta. W tym celu niezbędne będzie jednak posiadanie oświadczenia o uzyskanych dochodach.

Inną ciekawą propozycję znajdziemy w Crédit Agricole. Oferta 1 Konto skierowana dla studentów, którzy nie ukończyli 26. roku życia. W ramach ROR-u dostępne jest darmowe prowadzenie konta i darmowe przelewy, a w przypadku dokonania w miesiącu transakcji bezgotówkowych na kwotę powyżej 100 zł, także zero opłat za kartę debetową. W przeciwnym wypadku bank naliczy opłatę, którą jednak należy uznać za symboliczną – 2 zł. Na niekorzyść tej oferty może przemawiać fakt, że bank pobierze prowizję w wysokości 5 złotych za korzystanie z bankomatów innych niż należące do sieci Euronet lub BZ WBK.

W niektórych sytuacjach może się jednak okazać, że szukanie specjalnej oferty rachunków osobistych skierowanej dla studentów będzie się mijało z celem. Przykładem jest konto osobiste w Aliro Sync, gdzie bank również nie nalicza żadnych opłat za prowadzenia konta, ani za kartę - jednocześnie z konta takiego może skorzystać każdy, nie tylko student, na identycznych warunkach. Rachunek można ponadto założyć bez wychodzenia z domu.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam