Tani kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej

2014-04-24 16:14:00

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej nie zależy tylko i wyłącznie od dobrego pomysłu. Niezbędny jest także budżet na start, który pozyskać można np. dzięki tanim kredytom z banków.

Nie jest tajemnicą, że zdobycie kredytu na rozpoczęcie działalności gospodarczej bywa trudnym zadaniem. Większość banków wymaga od młodych przedsiębiorców odpowiedniego doświadczenia i określa minimalny staż firmy na rynku. Ten, choć czasami naprawdę niewielki, bo ustalony na 3 lub 6 miesięcy, w rzeczywistości zamyka drogę do jego otrzymania przedsiębiorcom, którzy niezbędnie potrzebują gotówki do postawienia pierwszych kroków w biznesie. Na szczęście istnieją też rozwiązanie kredytowe, które są dedykowane właśnie takim osobom, i choć jest ich niewiele, to mogą okazać się niezwykle korzystne.

Sprawdź też: 7 źródeł dofinansowania dla firm na start, cz. I

Na pierwszy plan, gdy mowa o tanich kredytach dla firm na start, wysuwa się propozycja Idea Banku, który od początku swej działalności szczyci się hasłem wspierania przedsiębiorców. Nie inaczej jest też w przypadku kredytów na rozpoczęcie działalności. Oferta „Kredytu na START” to propozycja do osób bez jakiegokolwiek stażu działalności. W jej ramach młody przedsiębiorca może otrzymać do 350 tysięcy zł kredytu, z okresem spłaty sięgającym do 10 lat. Jednocześnie bank oferuje promocję „Rok bez ZUS”, która skierowana jest do osób zakładających jednoosobową firmę. Jeśli spełniamy ten warunek, możemy liczyć na to, że przez pierwszy rok prowadzenia działalności, bank będzie opłacał nasze składki do ZUS aż do kwoty 400 zł miesięcznie. Jeśli chodzi o warunki spłaty, to propozycja Idea Banku jest elastyczna i negocjowana. Wysokość marży będzie uzależniona nie tylko od kwoty kredytu i okresu spłaty, ale także od pomysłu na biznes.

Sprawdź też: Polskie sieci aniołów biznesu

Kolejną propozycję wsparcia dla młodych przedsiębiorców posiada w swojej ofercie PKO Bank Polski. W przypadku Kredytu obrotowego MSP bank ten nie określa minimalnego wymaganego stażu firmy na rynku, jednocześnie oferując dość szerokie i elastyczne możliwości. Warto zwrócić uwagę między innymi na fakt, że PKO BP nie określa górnej granicy kredytu, dzięki czemu w zależności od potrzeb i własnych możliwości, możemy liczyć na naprawdę duże wsparcie. Jeśli oczekiwana przez nas kwota kredytu jest mniejsza niż 500 tysięcy zł, bank nie wymaga zabezpieczeń rzeczowych.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam