Porównaj kredyty gotówkowe na 40 000 zł

2014-04-07 10:16:00

Z reguły najlepsze warunki kredytowania wiążą się z promocjami, ale i te warto porównać, w końcu - promocja promocji nie równa. Jak kształtuje się oferta kredytów gotówkowych na 40 000 zł w kwietniu 2014 r.?

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów bankowych. Klienci chętnie korzystają z tego rozwiązania ze względu na coraz częściej spotykane uproszczone procedury przyznawania dodatkowych pieniędzy. Dokonując porównania kredytów gotówkowych na 40 000 zł zaciąganych na okres 36 miesięcy, okazuje się, że najlepszą ofertą dysponuje Eurobank. „Tani kredyt z kontem” jest kierowany do klientów, którzy zdecydują się na założenie w instytucji rachunku osobistego oraz przelewanie na niego wynagrodzenia. Kredyt cechuje stosunkowo atrakcyjne oprocentowanie nominalne na poziomie 8,7 proc. Ponadto od interesanta nie wymaga się wykupienia ubezpieczenia, a prowizja wynosi tylko 1 proc. Wnioskodawcy mają możliwość wyboru dnia wpłacania raty kredytowej, a raz w roku mogą skorzystać z miesięcznej przerwy w spłacie pożyczki. W przypadku zobowiązania na 40 000 zł zaciąganego na okres 3 lat miesięczna rata wyniesie 1279,08 zł.

Oferty promocyjne

Po ciekawą ofertę specjalną warto udać się do Deutsche Banku Polska. „Taniej być nie może” to kredyt gotówkowy z obniżonym oprocentowaniem. Klienci korzystający z promocji w przypadku zobowiązania nieprzekraczającego 50 000 zł mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 7,99 proc. Pieniądze można pożyczyć na okres do 7 lat, wykupienie ubezpieczenia nie jest konieczne, a prowizja wyniesie 5 proc.

Kredyt dla nowych klientów

Do nowych klientów swoją ofertę kieruje Bank Zachodni WBK zapewniający kredyt gotówkowy bez poręczycieli i dodatkowych zabezpieczeń. Oprocentowanie kredytu wynosi 7,99 proc. Do dodatkowych kosztów pożyczki zalicza się prowizja stanowiąca 5 proc. sumy uzyskanego kredytu. Od spłacającego nie wymaga się wykupienia ubezpieczenia, ponadto może on liczyć na karencję w spłacie. Rata wyniesie 1315,93 zł.

Kredyt na 10 lat

Sprawdźmy teraz, jak przedstawiają się oferty banków odnośnie do pożyczek z dłuższym okresem spłaty - rozłożonym na 10 lat. Najlepszą ofertę pożyczki na 40 000 zł z dziesięcioletnim okresem spłaty ma Meritum Bank. Rata 529,77 zł przy prowizji 5 proc. i oprocentowaniu rzędu 8,9 proc. wydaje się niezwykle kusząca. 

Uwagę warto również zwrócić na ofertę Banku Pocztowego. „Kredyt Gotówkowy Raz Dwa” jest kierowana do pracowników wybranych zakładów pracy. Oprocentowanie pożyczki wynosi 9,99 proc. Od klienta nie oczekuje się wykupienia polisy, ale ma on szansę skorzystania z promocyjnego ubezpieczenia NNW ze składką w wysokości 28 zł miesięcznie. Spłacający ma także możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania. Kredytobiorcy, który skorzysta z propozycji przyjdzie spłacać ratę w wysokości 549,52 zł.

Inną ciekawą ofertą kredytu gotówkowego jest „Pożyczka gotówkowa z gwarancją najniższej raty” w Alior Banku. Bez poręczycieli i zabezpieczeń można liczyć na sumę do 150 000 zł. Oferta dotyczy niezabezpieczonych pożyczek gotówkowych z ubezpieczeniem na życie, a klienci mają szansę na uzyskanie trzymiesięcznej karencji w spłacie kredytu.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam