Bankowe kredyty w 15 minut w zasięgu ręki

2014-04-29 15:33:00

Konkurencja w postaci chwilówek wymusiła na sektorze bankowym zmiany korzystne dla klienta. Obecnie możliwe jest uzyskanie bankowego kredytu nawet w 15 minut.

Chwilówki weszły w świat finansów na tyle dynamicznie, że wymusiły na sektorze bankowym określone zmiany. Polegają one głównie na o wiele szybszej weryfikacji klienta, która jest możliwa przy składaniu wniosków online. Podczas wypełniania wniosku w placówce bankowej interesant ma do wypisania wiele dokumentów, a każdy z nich kolejno wprowadzany jest do sytemu. Biorąc pod uwagę czas, który trzeba poświęcić na dojście do banku, a następnie wypełnianie dokumentów, dla potencjalnego klienta stanowczo korzystniejszym rozwiązaniem jest wypełnienie wniosku przez Internet.

Tę możliwość doceniają klienci właśnie w szybkich pożyczkach, gdyż z reguły pieniądze są im potrzebne od zaraz. Bankowe kredyty w 15 minut pozostają w zasięgu ręki każdego potencjalnego klienta. Ważne, aby poszukać dobrej, optymalnej oferty.

Kredyt bez zbędnych formalności

Dodatkowym ułatwieniem w uzyskaniu szybkiej pożyczki w banku jest fakt, że tego rodzaju wsparcie finansowe udzielane jest bez zbędnych formalności. Dla klienta nie ma nic bardziej uciążliwego niż zbieranie dokumentów potrzebnych do zaciągnięcia kredytu, czyli zaświadczenia o dochodach, wyciągów z konta osobistego czy zaświadczeń z ZUS i US.

Prywatne firmy udzielające chwilówek tak zdominowały rynek pożyczek online, że banki nie mogły nie ulec presji i również weszły ze swoją ofertą do Internetu. Dzięki temu bankowe kredyty w 15 minut nie są już mrzonką, ale pozostają w zasięgu klienta.

Formalności można dopełnić drogą internetową, także za pośrednictwem infolinii. 15 minut to czas rozpatrywania wniosku od momentu, w którym zostanie przysłany przez klienta. Sam czas na otrzymanie pieniędzy bywa zazwyczaj dłuższy, gdyż przelewy między bankami (jeśli ten, w którym zaciągamy pożyczkę i ten, na którego konto chcemy otrzymać wypłatę środków z pożyczki, są różne) muszą przejść przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Mimo wszystko jest to o wiele krótszy czas, aniżeli ten, który poświęca się przy sporządzeniu wniosku w siedzibie banku.

Jaki bank wybrać?

Pierwszym bankiem, który wyszedł z propozycją kredytów w 15 minut, był mBank. Oferta początkowo dotyczyła tylko stałych klientów banku. Z biegiem czasu każdy zainteresowany mógł ubiegać się o pożyczkę. Wszystkich formalności dopełnia się przez Internet. Jeśli potrzebne są dodatkowe dokumenty, można je dosłać ich skany również drogą internetową. Podobną ofertę kieruje do wszystkich klientów Alior Sync. Obie propozycje pożyczek online są godne polecenia.

Bankowe kredyty w 15 minut są dostępne dla wszystkich konsumentów, którzy spełniają wymogi posiadania odpowiedniej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam