Jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?

2014-04-07 11:07:00

Kredyt konsolidacyjny pozwala na zastąpienie wielu rat kredytowych jedną, co nierzadko okazuje się korzystne dla spłacającego. Jak znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, które z jednej strony pozwala na uzyskanie środków niezbędnych do spłaty innych zobowiązań, z drugiej ułatwia dostęp do dodatkowej gotówki na inne cele. Dzięki produktowi klient zamiast spłacania kilku rat w różnych instytucjach może połączyć regulowane comiesięcznie kwoty w jedną ratę. Kredyt konsolidacyjny to szansa na scalenie zobowiązań począwszy od kredytów gotówkowych, poprzez debety na koncie, a skończywszy nawet na kredytach zaciągniętych na budowę domu.

Kredyt konsolidacyjny często umożliwia uzyskanie dodatkowych kwot, które można przeznaczyć na wybrany cel. Do najpopularniejszych kredytów konsolidacyjnych zaliczają się kredyty konsolidacyjne zabezpieczane na hipotece oraz kredyty konsolidacyjne gotówkowe. Kredyty konsolidacyjne hipoteczne pozwalają na uzyskanie niższego oprocentowania oraz wyższej sumy pieniędzy w stosunku do kredytów konsolidacyjnych gotówkowych. Okres kredytowania również jest dłuższy, ale niezbędne jest zabezpieczenie kredytu hipoteką. Kredyty konsolidacyjne gotówkowe to szansa na otrzymanie nieco niższych sum, a okres spłaty jest dużo krótszy niż w przypadku kredytów konsolidacyjnych pod zastaw hipoteki. Nie bez znaczenia jest to, że minusem omawianych produktów finansowych jest wyższe oprocentowanie.

Celem kredytu konsolidacyjnego jest zmniejszenie wysokości płaconych rat oraz wydłużenie okresu kredytowania, co ma ułatwić spłatę zobowiązań. Konsolidacja ma przynieść realne korzyści, które warto oszacować. Nie zawsze kredyt konsolidacyjny okaże się opłacalny. Oceniając daną ofertę, warto brać pod uwagę wysokość oprocentowania oraz prowizji. Z pomocą w wyliczaniu wartości poszczególnych parametrów przyjdzie kalkulator kredytów konsolidacyjnych. Umożliwia on szybkie skalkulowanie kwot, o jakie zmniejszy lub zwiększy się rata kredytu po konsolidacji w przypadku konkretnej oferty bankowej. W kalkulatorze wystarczy podać wysokości miesięcznych rat posiadanych zobowiązań, ich aktualne oprocentowanie, liczbę miesięcy oraz kwotę pozostałą do spłaty, a także całkowitą sumę zobowiązania oraz oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego i jego okres spłaty.

Aktualnie jedną z najkorzystniejszych ofert kredytu konsolidacyjnego hipotecznego oferuje Meritum Bank w ofercie „Kredyt konsolidacyjny - dla najlepszych klientów” z atrakcyjnym oprocentowaniem od 10,90 proc.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam