Gdzie znaleźć ranking kredytów odnawialnych dla firm?

2014-03-21 17:38:00

Kredyty odnawialne dla firm pozwalają poradzić sobie z różnymi problemami finansowymi firmy. Z pewnością jednak nie każdy taki kredyt będzie rozwiązaniem, które spełni nasze oczekiwania.

Kredyty odnawialne, występujące np. w postaci kredytu na rachunku bieżącym firmy, to doskonała metoda na rozwiązanie problemów finansowych przedsiębiorstwa, a także sposób na zaspokojenie podstawowych wydatków firmy. W razie braku gotówki w kasie firmy, skorzystanie z takiego limitu daje możliwość utrzymania płynności w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, bez czego osiągnięcie jakiegokolwiek sukcesu na rynku wydaje się być niemożliwe.

W takich sytuacjach kredyty odnawialne są świetnym rozwiązaniem, z którego chętnie korzysta wielu przedsiębiorców. Tradycyjnie jednak pojawia się pytanie, czy każdy kredyt odnawialny będzie dawał jednakowe korzyści i czy podczas jego wyboru możemy liczyć na oferty mniej i bardziej atrakcyjne. W takiej sytuacji pomocne mogą okazać się różnego rodzaju rankingi kredytów gotówkowych przeprowadzane przez profesjonalne firmy. Taki ranking, a także porównywarkę kredytów odnawialnych dla firm znaleźć można w serwisie Comperia.pl, który znacznie ułatwia wybór najlepszego rozwiązanie kredytowego zarówno firmom, jak i klientom indywidualnym.

Opłacalność zaciągnięcia kredytu odnawialnego związana jest z kilkoma kwestiami, w związku z czym przed skorzystaniem z informacji zawartych w danym rankingu należy sprawdzić, czy uwzględnia on między innymi prowizję pobieraną przez bank oraz warunki przyznania limitu. Samo oprocentowanie nie daje bowiem ogólnego i rzetelnego obrazu oferty kredytowej danej instytucji bankowej. Koszty związane z prowizją mogą bowiem znacznie zwiększać koszt całego kredytu, a zasady, na jakich ten kredyt będzie przyznawany, mogą eliminować wiele firm nawet z możliwości ubiegania się po przyznanie tego rodzaju pomocy finansowej. Podstawową i najczęstszą barierą uniemożliwiającą uzyskanie kredytu odnawialnego jest zbyt niski staż danej firmy na rynku gospodarczym. Nierzadko musi on przekraczać 12, a nawet więcej miesięcy, co dla początkujących przedsiębiorców będzie wymogiem nie do przeskoczenia. Nie oznacza to jednak, że dla nich kredyt odnawialny będzie niedostępny. Będzie, co najwyżej tylko w innym banku. Dlatego też najlepiej szukać rankingów i porównywarek, które dają możliwość określenia, czy z danej oferty bankowej wobec sytuacji przedsiębiorstwa, jej właściciel będzie mógł z kredytu w ogóle skorzystać.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam